Petak, 3. svibnja 2024.

HNL: Hajduk u Koprivnici prekinuo niz od pet poraza

Nogometaši Slavena Belupa u subotu su u Koprivnici ugostili splitski Hajduk u utakmici 31. kola SuperSport Hrvatske nogometne lige.

Gosti su stigli bez većeg broja ozlijeđenih igrača, dok je domaćima nedostajao tek kartonirani Šakota.

Hajduk je bolje ušao u utakmicu te je poveo već u 12. minuti. Brekalo je ubacio s lijeve strane, a na drugoj vratnici Aleksandar Trajkovski iz blizine je pogodio za 0:1.

Nakon pola sata Slavenu se ozlijedio Caimacov, zamijenio ga je Mioč.

Po dvije dobre obrane upisali su u prvom poluvremenu vratari Sušak i Buljan, dok je u nastavku okvir gola spasio Hajduk nakon pokušaja Štrkalja i Borasa glavom.

Veliki pljesak publike dobio je u 67. minuti prilikom ulaska u igru Ivan Perišić koji nije opasnije zaprijetio Slavenovim vratima.

SLAVEN BELUPO – HAJDUK 0:1 (0:1)
KOPRIVNICA – Gradski stadion ‘Ivan Kušek – Apaš’. Gledatelja 2.513. Sudac: Patrik Kolarić (Čakovec).
SLAVEN BELUPO (4-2-3-1): Sušak – Pllana (od 46. Štefulj), Boras, Božić, Bosec – Lepinjica, Jelić Balta (od 79. Liber) – Murić, Caimacov (od 31. Mioč), Štrkalj (od 71. Nongoh) – Šuto.
TRENER: Ivan Radeljić.
HAJDUK (4-3-3): Buljan – Sigur, Uremović, Prpić, Diallo – Kalik (od 67. Perišić), Odjidja (od 78. Moufi), Pukštas – Sahiti (od 78. Kleinheisler), Trajkovski (od 86. Krovinović), Brekalo (od 86. Čuić).
TRENER: Jure Ivanković.
STRIJELAC: 0:1 Trajkovski (12).