Istra slavi, Lokomotiva na samom dnu HNL-a, velika gužva u borbi za opstanak

Podsjećamo, posljednjeplasirani klub ispada u Drugu HNL, dok će onaj koji završi na devetom mjestu ostati u društvu najboljih, bez igranja dodatnih kvalifikacija s drugoplasiranim drugoligašem kao što je to bio slučaj prethodnih godina

U zaostaloj utakmici HNL-a Istra 1961 je na svojoj Aldo Drosini pobijedila zagrebačku Lokomotivu s 3:1 i prepustila joj posljednje mjesto na ljestvici.

Puljani i Zagrepčani sada su izjednačeni, jedni i drugi imaju po 20 bodova iz 24 utakmice, ali Istra ima bolju gol-razliku i bolji međusobni omjer pa je ona sada na spasonosnoj devetoj poziciji.

Poslije ovog trijumfa istarskog prvoligaša, sada imamo nevjerojatnu gužvu pri dnu ljestvice, jer su četiri kluba (Slaven Belupo s dvije utakmice manje, Varaždin, Istra i Lokomotiva) unutar samo dva boda i očito nas u nastavku sezone čeka prava drama u ovoj borbi za ostanak. Podsjećamo, posljednjeplasirani klub ispada u Drugu HNL, dok će onaj koji završi na devetom mjestu ostati u društvu najboljih, bez igranja dodatnih kvalifikacija s drugoplasiranim drugoligašem kao što je to bio slučaj prethodnih godina, piše Gol.hr.

Istra je do prednosti u ovom ogledu došla u 20. minuti poslije fenomenalne uigrane akcije. Izveli su korner i potpuno izigrali obranu gostiju, a na udarcu je sam ostao Antonio Ivančić koji je preciznim udarcem zatresao mrežu.

U 28. minuti Lokomotiva je iskoristila nedovoljno energičnu reakciju Istrinih braniča na jedan centaršut i Irfan Hadžić je izjednačio rezultat.

Prije odlaska na odmor ipak domaćini dolaze u novo vodstvo, Matej Vuk je bio strijelac u 40. minuti, provukavši loptu ispod istrčalog Krševana Santinija.

Početkom nastavka, u 53. minuti, Ivančić svojim drugim zgoditkom diže na dva razlike i do kraja se rezultat nije mijenjao.