Petak, 26. travnja 2024.

Juniorima splitskog Hajduka na putu do finala Lige prvaka stoji još samo talijanski velikan Milan

Juniori splitskog Hajduka plasirali su se u polufinale Lige prvaka nakon što su u gostima izbacili njemačku Borussiju Dortmund.

Bili tići su prošli dalje nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca, a konačan rezultat bio je 10:9 za Hajduk.

Regularni dio utakmice završio je rezultatom 1:1. Hajduk je poveo u 71. minuti golom Mate Antunovića, no samo pet minuta potom Julian Rijkhoff je izjednačio na 1:1 iz kaznenog udarca.

U drami jedanaesteraca pobjednik je odlučen u devetoj seriji. Do tada su svi izvođači bili precizni, a onda je Buljan obranio udarac Manea, da bi potom Kavelj pogodio desni donji kut mreže vratara Ostrzinskog za veliko slavlje više od 4000 navijača Bijelih na stadionu u Dortmundu, ali i svih onih kojima je bijela boja u srcu dilje Hrvatske i inozemstva.

Hajduk će u polufinalu 21. travnja igrati protiv talijanskog velikana Milana, dok drugi polufinalni par čine nizozemski AZ Alkmaar i portugalski Sporting iz Lisabona.

Oba polufinala igrat će se u Nyonu, kao i finale koje je na rasporedu 24. travnja.

Podsjetimo, prije utakmice u Dortmundu, juniori Hajduka izbacili su i ukrajinski Šahtar te engleski Manchester City. Povijesni je ovo rezultat za splitski klub i za hrvatski nogomet.