Koprivnički atletičari obarali osobne rekorde u Zagrebu, Dora Lovrinović osvojila dva srebra

U Zagrebu je prošle subote održano Dvoransko prvenstvo Hrvatske za kadete i kadetkinje u sklopu kojeg se odvijao i Seniorski miting na kojem su se natjecali članovi Atletskog kluba Koprivnica.

Na Prvenstvu Hrvatske za kadete i kadetkinje Jakov Jurić osvojio je četvrto mjesto u bacanju kugle s osobnim rekordom od 10,59 m.

Ivana Cenko je nastupila na 60 m prepone i istrčala osobni rekord 10,43, a u istoj je disciplini osobni rekord istrčao i Ivan Bebek.

Luka Kvaternik je nastupio na 60 m i istrčao osobni rekord 8,16, dok je na 200 m istrčao osobni rekord 26,75.

Na prvenstvu za mlađe kadetkinje i kadete Dora Lovrinović osvojila je drugo mjesto i srebrnu medalju na 60 m u vremenu osobnog rekorda 8,36 te drugo mjesto i srebrnu medalju na 200 m u vremenu 28,18.

Dora Lovrinović
Dora Lovrinović (lijevo) // Foto: Facebook AK Koprivnica

Luka Kolonić je osvojio deveto mjesto na 200 m s vremenom osobnog rekorda 29,52 i 12. mjesto na 60 m s osobnim rekordom 8,76. Tija Požgaj je nastupila u bacanju kugle od 2 kg i bacila osobni rekord 5,65 m i na 60 m gdje je istrčala 9,33.

Mirta Lovrenčić je nastupila na 55 m prepone i osvojila 11. mjesto s osobnim rekordom 11,77, te na 60 m gdje je istrčala osobni rekord 9,65. Na 60 m su još nastupile Anja Sataić koja je istrčala osobni rekord 9,65 i Matea Cenko koj je istrčala osobni rekord 9,96.

Sara Podoreški je nastupila na 200 m is istrčala osobni rekord 31,67. Petar Slavinić je osvojio osmo mjesto na 800 m u vremenu osobnog rekorda 2.38,81.

Na seniorskom mitingu nastupili su mlađi juniori Tara Rušak koja je 800 m istrčala u vremenu 2.40,80 i osobni rekord na 400 m u vremenu 1:07.69, te Gabrijel Vedriš koji je nastupio u disciplini 1500 m i utrku završio u vremenu 5.13,75, dok je na 400 m istrčao osobni rekord 1:00.42.