Subota, 27. travnja 2024.

Kup: Hajduk razbio Varaždince, Lokomotiva izbacila Zekićev i Mešnjakov Osijek

Utakmice Rudeš - Rijeka i Dinamo - Gorica na rasporedu su u srijedu

U utorak su odigrane prve dvije utakmice četvrtfinala SuperSport Hrvatskog nogometnog kupa.

Hajduk je u Splitu ugostio Varaždin samo tri dana nakon prvenstvenog remija s istim suparnikom na gostovanju.

Revanširali su se Bijeli za gubitak važnih bodova visokom pobjedom na dobro ispunjenom Poljudu, slavili su rezultatom 5:0. Gosti nisu imali sreće, u prvom poluvremenu kod rezultata 0:0 Igor Postonjski pogodio je gredu, a Domagoj Drožđek vratnicu.

Strijelci za Hajduk bili su Ismael Diallo (42), Filip Krovinović (45+3), Laszlo Kleinheisler (64), Josip Elez (67) te s bijele točke Marko Livaja (72).

U Kranjčevićevoj je Lokomotiva s minimalnih 1:0 izbacila Osijek kojeg vodi trener Zoran Zekić uz pomoć Želimira Mešnjaka.

Pogodak odluke postigao je Robert Mudražija u 51. minuti, a domaćin je od 62. minute bio s igračem manje nakon isključenja Jona Mersinaja.

Ramon Mierez nije iskoristio kazneni udarac za Osijek u 86. minuti, njegov pokušaj obranio je vratar Lokomotive Zvonimir Šubarić.

Utakmice Rudeš – Rijeka i Dinamo – Gorica na rasporedu su u srijedu.