Srijeda, 1. svibnja 2024.

LIGA PRVAKINJA Oslabljena Podravka Vegeta daleko od iznenađenja na gostovanju u Rusiji

Rukometašice Podravke Vegete gostovale su danas u Rusiji. U Rostovu na Donu odigrale su utakmicu 8. kola Lige prvakinja s domaćim Rostovom, koji ih je prije tjedan dana u Koprivnici svladao rezultatom 23:22.

Podravkin trener Goran Mrđen u ovoj utakmici nije mogao računati na ozlijeđene igračice Dejanu Milosavljević, Dijanu Ilinu, Leu Franušić, Nikolinu Zadravec i Anu Buljan.

Koprivničanke su slabo ušle u utakmicu, Rostov je u 7. minuti vodio 5:1, a na poluvrijeme je otišao s prednošću 18:12. Podravka sa skraćenom rotacijom nije mogla parirati kvalitetnijim Ruskinjama, ostala je bez bodova u Rostovu, no Mrđen je vidio i neke dobre stvari u svojoj ekipi.

Opet se potvrdilo da Korina Karlovčan može biti od koristi u vanjskoj liniji, da je Larissa Kalaus neupitna kvaliteta, ali je rano bila opterećena s dva isključenja, da se Bianca Bazaliu probudila kad je napad u pitanju…

U nastavku se kod Podravke ipak osjetio umor, pa je Rostov do kraja susreta povećao prednost i ostvario uvjerljivu pobjedu rezultatom 34:23. Bilo je dosta lijepih poteza s obje strane, publika je u Rostovu mogla uživati.

Bila je ovo posljednja ovogodišnja utakmica Podravke Vegete u Ligi prvakinja, sljedeća je na rasporedu početkom siječnja 2022. godine, kad će u Koprivnici gostovati Borussia Dortmund.

ROSTOV – PODRAVKA VEGETA 34:23 (18:12)
ROSTOV-DON – Palača sportova ‘Rostov-Don’. Suci: Ismail Metaljari i Nenad Nikolovski (Sjeverna Makedonija). Delegat: Shlomo Cohen (Izrael).
ROSTOV: Lagina (7), Kalinjina (3); Edwige 1, Managarova 4, Sen 1, Lagerquist 4, Levsha 1, Bobrovnikova 3, Amorim 1, Frolova 7, Kalinjina, Taženova, Kožokar 2, Zelenkova, Zaadi 8, Kuznjecova 2, Boršenko. TRENER: Per Johansson.
PODRAVKA VEGETA: Tucaković (6), Dumanska (4); Turk, Kalaus 6, Karlovčan 2, Popović 1, Strugar, Milošević, Mugoša 4, Šenvald 1, Milić 1, Stelmah 2, Bazaliu 6. TRENER: Goran Mrđen.