Liga prvakinja: Podravka Vegeta dobro je namučila jaki Bukurešt

Bit će potrebno puno strpljenja i još više napornog rada da bi se napravio iskorak. No, ovo što smo dosad vidjeli izgleda obećavajuće...

Rukometašice Podravke Vegete večeras su u 3. kolu Lige prvakinja ugostile jaku ekipu Bukurešta.

Završilo je 31:36 za favorizirane gošće iz Rumunjske, koje su u Koprivnicu stigle s imperativom pobjede nakon dva poraza u prva dva kola.

Odlično je Podravka odigrala prvo poluvrijeme, koje je završilo vodstvom Bukurešta 15:16. Dobra obrana i efikasan napad držali su susret u neizvjesnosti.

Međutim, u nastavku je do izražaja došla veća kvaliteta rumunjskih prvakinja, a susret je prelomila sjajna Cristina Neagu koja je postigla čak 14 pogodaka. Ništa čudno, ipak je četiri puta proglašavana najboljom svjetskom rukometašicom.

Kod Podravke su najefikasnije bile Dejana Milosavljević i Larissa Kalaus, obje su postigle po sedam pogodaka.

Ekipa Nevena Hrupeca dobro je namučila jaki Bukurešt te je pokazala da u njoj ima potencijala za zanimljive europske dosege.

Dakako, bit će potrebno puno strpljenja i još više napornog rada da bi se napravio iskorak. No, ovo što smo dosad vidjeli izgleda obećavajuće…

U sljedećem kolu Podravka će gostovati kod Bresta. Taj susret na rasporedu je 16. listopada. Za Podravku je loša vijest poraz Bresta na gostovanju u Dortmundu, Borussia je slavila 30:27.