Liga prvakinja: Podravka Vegeta u Danskoj upisala 15. gostujući poraz u nizu

Rukometašice Podravke Vegete danas su u zaostaloj utakmici 10. kola Lige prvakinja gostovale kod danskog Team Esbjerga te su poražene rezultatom 30:17 (18:7).

Bio je to deseti poraz hrvatskih prvakinja u dosad odigranih 11 utakmica elitnog natjecanja, te 15. gostujući poraz u nizu u europskoj konkurenciji. I prošle i ove sezone Podravka je nekonkurentna u Ligi prvakinja, te će se s Budućnosti boriti za izbjegavanje posljednje pozicije u skupini.

Ni u ovoj utakmici trener Goran Mrđen nije mogao računati na ozlijeđene igračice Larissu Kalaus, Dijanu Ilinu, Nikolinu Zadravec, Selenu Milošević, Anu Buljan i Elenu Popović.

Tako je u Dansku otputovala redizajnirana Podravkina ekipa u kojoj je bilo i nekoliko igračica bez europskog iskustva. Kad se na drugoj strani nađe suparnik iz vrha europskog rukometnog poretka, jasno je da je teško računati na iznenađenje.

Od početka su domaće rukometašice ozbiljno krenule u utakmicu. Imale su vodsvo od 6:1, pa onda 9:2, ubrzo i 12:3. Nikako Podravka nije mogla parirati bržim i snažnijim igračicama Esbjerga, koje su na poluvrijeme otišle s prednošću od 18:7.

U drugom poluvremenu bilo je to uglavnom odrađivanje posla kad je u pitanju Esbjerg. Podravkašice su se borile i trudile koliko su mogle, i teško da im se bilo što može zamjeriti. Realno, okolnosti su takve, a rezultat je samo pokazao realne odnose snaga između ove dvije ekipe u ovom trenutku.

Nažalost, par sekundi prije kraja gležanj je ozlijedila Korina Karlovčan, koju je fizioterapeut Tomislav Tkalec iznio s terena.

U prvom dijelu sezone Esbjerg je u Koprivnici 23. listopada ostvario tek minimalnu pobjedu rezultatom 27:26.

Sljedeću utakmicu Koprivničanke igraju sljedeće nedjelje u Bukureštu, potom u Koprivnicu dolazi Ferencvaroš.

ESBJERG – PODRAVKA VEGETA 30:17 (18:7)