Ponedjeljak, 29. travnja 2024.

Međimorec i Crnac donijeli važnu pobjedu Slavenu Belupu protiv Rudeša

Nogometaši Slavena Belupa u trećem kolu HNL-a na domaćem terenu u Koprivnici upisali su važnu pobjedu protiv zagrebačkog Rudeša rezultatom 3:2

Nakon teškog poraza u Osijeku i remija u Varaždinu, nogometaši Slavena Belupa u trećem kolu HNL-a na domaćem terenu upisali su važnu pobjedu protiv zagrebačkog Rudeša. Pred 700 gledatelja na koprivničkom Gradskom stadionu Ivan Kušek – Apaš slavili su rezultatom 3:2.

Trener Farmaceuta Ricardo Moniz večeras je na teren od prve minute poslao ovu ekipu: Marković, Bosec, Međimorec, Račić, Štefulj, Agbekpornu, Mioč, Hlevnjak, Crnac, Ortiz, Hoxha.

U prvom poluvremenu smo gledali uglavnom izjednačenu utakmicu u kojoj su obje momčadi pokušavale zaprijetiti udarcima iz daljine. Igralo se tako gotovo do samog kraja, a onda u dvije minute publika je vidjela dva pogotka. Bosec je savršeno pronašao centaršutom Crnca koji je glavom iz blizine u 44. minute zabio za 1:0. Samo minutu kasnije odgovorio je Latković i neometan sa sedam metara zabio za 1:1.

Do novog vodstva koprivničke momčadi čekalo se 12 minuta u nastavku. Mioč je izvrsno centrirao, a Međimorec na drugoj stativi glavom zakucao za 2:1. Rudeš je prijetio nakon gola, no najveću priliku imao je Crnac kada je pucao iskosa s desne strane zamalo iznad grede. U 74. minuti bilo je 3:1. Iskušani recept večeras – vrhunski centaršut Martinage i glava Međimorca! Gosti su se u igru vratili u 78. minuti kada je Tomečak nakon jedne kontre zabio za 3:2 i vraća neizvjesnost u utakmicu.

Ipak, rezultat se do kraja nije mijenjao i koprivnički klub u prvoj domaćoj utakmici upisuje prvu prvenstvenu pobjedu. Golove možete pogledati OVDJE.

U idućem kolu Slaven Belupo gostuje u Splitu kod Hajduka. Utakmica će se igrati u nedjelju, 13. kolovoza s početkom u 21.05 sati.

Treće kolo SuperSport HNL-a

Gradski stadion Ivan Kušek – Apaš, Koprivnica

NK Slaven Belupo – NK Rudeš 3:2 (1:1)

NK SLAVEN BELUPO: Marković – Bosec, Međimorec, Račić, Martinaga – Mioč, Agbekpornu, Hlevnjak – Hoxha, Ortiz (od 73. Šakota), Crnac (od 90. Boras). Trener: Ricardo Moniz.

NK RUDEŠ: Marić – Camara, Matić, Mašala (od 89. Rešetar), Vukmanović – Pasariček (od 80. Plazonja), Tomečak – Oddei (od 73. Srbljinović), Lazarov, Latković – Ljubanović (od 80. Kovačević). Trener: Robert Prosinečki.

Suci: Igor Pajač, Jerko Crnčić, Dino Knez, Zdenko Lovrić

VAR: Marin Vidulin, AVAR: Marjan Tomas

Strijelci: 1:0 Crnac 44′, 1:1 Latković 45′, 2:1 Međimorec 57′, 3:1 Međimorec 74′, 3:2 Tomečak 78′

Žuti karton: (Slaven Belupo); Mašala 70′ (Rudeš)

Crveni karton: (Slaven Belupo); (Rudeš)