Srijeda, 1. svibnja 2024.

NK RADNIK KRIŽEVCI Vedriš: Puni smo samopouzdanja, vjerujemo da možemo izvući dobar rezultat i u Kustošiji

Nogometaši Radnika Križevci u prvenstvu razbili Porečane, a u Hrvatskom kupu preskočili Primorac. Sada ih očekuje novi zahtjevan ispit u Drugoj nogometnoj ligi

Nakon nes(p)retnog poraza u Bjelovaru, nogometaši Radnika Križevci upisali su uvjerljivu pobjedu i osvojili prve prvenstvene bodove u drugom kolu SuperSport Druge nogometne lige.

Momčad Marija Vodanovića nošena velikom podrškom s tribina križevačkog stadiona prošle subote slavila je protiv Jadrana iz Poreča rezultatom 5:0.

Poveo je Radnik već u 21. minuti, a strijelac je bio Tomislav Turčin. Mateo Dunić u 34. minuti povisio je rezultat, a samo tri minute kasnije Turčin je postigao i svoj drugi pogodak na utakmici. S tim se rezultatom otišlo i na odmor.

Domaća momčad nastavila je s odličnom igrom i u nastavku i u 57. minuti bilo je već 4:0. Mrežu gostiju pogodio je Mateo Mačković.

U 60. minuti kod Jadrana je crveni karton dobio Mate Ivetić, što su Križevčani znalački iskoristili. U 73. minuti peti pogodak za domaćina zabio je Kristijan Katalenac. Do kraja susreta više nije bilo golova i veliko slavlje Purgera moglo je početi.

U idućem kolu Radnik Križevci gostuje kod zagrebačke Kustošije. Utakmica se igra ove subote u 16.30 sati.

Prije tog dvoboja, Purgeri su uspješno odradili i utakmicu pretkola Hrvatskog kupa.

Nogometaši Radnika Križevci izborili su tako plasman u 1/16 finala SuperSport Hrvatskog kupa nakon što su u srijedu na gostovanju pobijedili Primorac u Biogradu na Moru s 2:0.

Križevčani su pogotke postigli u 109. i 113. minuti, u produžecima. Strijelci su bili Sandi Kovač i Kristijan Katalenac.

– Bila je to zaista teška utakmica, ali naša kvaliteta i treninzi došli su do izražaja u produžecima. Zadovoljni smo i sretni što smo prošli dalje, nadamo se nekom jakom HNL klubu u 1/16 finala – rekao je Vedran Vedriš, pomoćni trener Radnika Križevci, koji će prolazak u osminu finala tražiti protiv prošlosezonskog finalista Šibenika, i to na domaćem terenu u srijedu, 27. rujna, s početkom u 15 sati.

Križevački nogometaši sada su okrenuti utakmici s jakom Kustošijom.

– Probali smo u Biogradu na Moru malo rotirati igrače, neke odmoriti. Kustošija ima jako dobre nogometaše, no pred nama je 90 minuta borbe i nadamo se da možemo izvući pozitivni rezultat. Nakon pobjeda protiv Porečana i sada u Biogradu puni smo samopouzdanja – zaključio je Vedriš.

Dodajmo i da je drugi naš predstavnik u Hrvatskom kupu, Tomislav iz Drnja, svoju utakmicu pretkola odigrao u četvrtak poslijepodne i izgubio od Jadrana iz Luke Ploče rezultatom 4:1.

REZULTATI 2. KOLA DRUGE NL: Radnik Križevci – Jadran Poreč 5:0, Dugo Selo – Opatija 0:1, Marsonia – Belišće 4:1, Hrvatski dragovoljac – Kustošija 0:4, Mladost Ždralovi – Belišće 4:1, Karlovac 1919 – Trnje 0:3, Jadran LP – Hrvace 3:2, Krk – Grobničan 2:1.

RASPORED 3. KOLA DRUGE NL:

Petak: Grobničan – Dugo Selo (16.30), Opatija – Marsonia (16.30); Subota: Hrvace – Krk (16.30), Karlovac 1919 – Jadran LP (19), Bjelovar – Trnje (16.30), Jadran Poreč – Mladost (16.30), Kustošija – Radnik Križevci (16.30), Belišće – Hrvatski dragovoljac (16.30).