Novi izbornik Perkovac startao teškim porazom: Nizozemci bolji od hrvatskih rukometaša

Mandat novog izbornika Gorana Perkovca na klupi hrvatske rukometne reprezentacije krenuo je porazom u Nizozemskoj.

Izabranici Staffana Olssona bili su bolji rezultatom 32:27 u utakmici 3. kola kvalifikacija za Europsko prvenstvo, koje će se u siječnju iduće godine održati u Njemačkoj.

Domaći rukometaši vodili su gotovo cijelu utakmicu, a odvojili su se u prvoj polovici drugog poluvremena na veliku razliku. Kauboji su se uspjeli vratiti do tri pogotka zaostatka, no onda je došao novi pad i put u teški poraz.

U reprezentaciji Hrvatske po četiri pogotka su dali Manuel Štrlek, Igor Karačić i Tin Lučin. Filip Glavaš i Luka Lovre Klarica su postigli po tri, a po dva Duvnjak, Šarac i Mandić.

Na drugoj strani odličnu je utakmicu odigrao Kay Smits koji je postigao osam golova, dok je Luc Steins dodao šest.

Prije poraza u Eindhovenu Hrvatska je u Varaždinu svladala Grčku s 33:25, dok je potom bila bolja i od Belgije u gostima s 30:27. Trenutačno su na vrhu ljestvice Hrvatska i Nizozemska s po četiri boda.

Iduću utakmicu ove skupine Hrvatska igra u nedjelju u Osijeku, a suparnik će opet biti Nizozemska. Dvoboj počinje u 20.15 sati.

Dalje prolaze dvije najbolje reprezentacije svake skupine, kao i četiri najbolje trećeplasirane momčadi.