Pobjeda pionira Slavena Belupa, remi kadeta, loš start juniora u prvenstvo

Nažalost, na susretu pionira, točnije na zagrijavanju za utakmicu jednom igraču je pozlilo pa je hitno prebačen u koprivničku bolnicu

Pioniri Slavena Belupa pod vodstvom trenera Vedrana Purića na najbolji su mogući način otvorili novu sezonu u Prvoj nogometnoj ligi za mlade. U prvom su prvenstvenom kolu u Koprivnici svladali Solin rezultatom 1:0, a pogodak odluke postigao je Pavičić u 69. minuti utakmice.

Nažalost, na ovom susretu, koji se u utorak igrao na umjetnom travnjaku koprivničkog stadiona po velikoj vrućini, a bio je zakazan za 16 sati, točnije na zagrijavanju, gostujućem igraču je pozlilo pa je hitno prebačen u koprivničku bolnicu. Evo što je napisao delegat utakmice Mario Mavriček iz Varaždina u zapisniku:

“Sportske iskaznice predane su na vrijeme i uredne. Nema vozilo prve pomoći već je prisutno zamjensko vozilo i vozač. Utakmica je kasnila 14 minuta radi nedolaska liječnika utakmice. Gostujućem igraču kod zagrijavanja prije početka utakmice je pozlilo te je zamijenjen s drugim igračem. Navedeni igrač prevezen je u HBO. Tijekom utakmice u dva navrata bilo je prekida radi osvježenja”.

Kadeti su, pak, u zanimljivom susretu remizirali rezultatom 2:2. Koprivnička je momčad povela preko Krapeca u 39. minuti. Solinjani su uspjeli preokrenuti u nastavku susreta, a onda je Tomić u 87. postavio konačan rezultat.

U idućem kolu Slavenovi pioniri i kadeti ove subote poslijepodne gostuju kod Rijeke.

Sastav pionira: Vdović, Danković, Blaguški, Granatir, Kutleša, Zrinski, Kolar, Matulin, Bugarin, Pavičić, Lukić. Klupa: Trupković, Kuhanec, Solina, Premec, Bosek, Kučina, Špoljarić. Trener: Vedran Purić.

Sastav kadeta: Podhraški, Habijanec, Vrančić, Ivanda, Bukal, Krapec, Sokač, Aščić, Marić, Gale, Brundić. Klupa: Pomahač, Sremec, Šargač, Toth, Glavica, Sović, Tomić. Trener: Luka Prvčić.

Dodajmo i da su juniori Slavena Belupa pod vodstvom trenera Marija Dodika u prvenstvo startali s tri poraza, a posljednji u Osijeku bio je rezultatom 7:1. U prva dva kola najprije su u Varaždinu izgubili s 2:1, a potom su protiv Hajduka u Kunovcu poraženi s 4:2. U subotu u 10 sati mladi Farmaceuti u Kunovcu dočekuju vršnjake Rudeša i love prve bodove.