Utorak, 7. svibnja 2024.

Povijesna sezona za križevački nogomet, trener Pavlović: ‘Igrali smo sa srcem’

Čudesnim preokretom nogometaši Radnika Križevci izborili su igranje u Drugoj hrvatskoj nogometnoj ligi.

Podsjetimo, u prvoj kvalifikacijskoj utakmici Slavonija iz Požege pobijedila je s 3:0 na stadionu u Velikoj. Slavoniju je u vodstvo doveo Matej Peharda u 33. minuti, a u nastavku je Matej Martinović poentirao u 50. i 57. minuti.

Kada je u uzvratnoj utakmici u Križevcima Ivan Antunović zabio za goste u 13. minuti s bijele točke, rijetki su vjerovali da se to može preokrenuti. No, čudo se dogodilo. U 29. minuti susreta izjednačio je Brazilac Gabriel dos Anjos, Mihael Mladen Križevčane je doveo u vodstvo u 47. minuti, rezultat je u 53. minuti iz jedanaesterca povećao njegov brat Hrvoje Mladen, a Mihael je zabio za 4:1 u 73. minuti. Momčadi Anthonyja Pavlovića za ulazak u viši rang trebao je još samo jedan gol, a njega je u 89. minuti postigao Mihael Mačković. Kakva je to bila erupcija oduševljenja na ispunjenom križevačkom stadionu.

Trener Anthony Pavlović na rukama svojih igrača
Trener Anthony Pavlović na rukama svojih igrača // Foto: Maurizio Novosel (KŽ sport)

– Nakon 3:0 poraza u Velikoj, stvarno je rijetko tko vjerovao u naš prolazak i pozitivan ishod, a pogotovo nakon što smo primili gol u uzvratu već u 13. minuti. Velika većina tada je pomislila da su naše nade ugašene. No, moja ekipa i ja kao trener vjerovali smo u pozitivan rezultat i u prolazak. Igrali smo sa srcem i sa željom da nastavimo ovaj prekrasan pozitivan niz odličnih rezultata. Ovo je samo točka na ‘i’ cijele sezone – istaknuo je trener Radnika Križevci Anthony Pavlović.

Glavni trener Purgera Anthony Pavlović (desno) i njegov pomoćnik Davor Cigler
Glavni trener Purgera Anthony Pavlović (desno) i njegov pomoćnik Davor Cigler // Foto: Maurizio Novosel (KŽ sport)

Uistinu, kakav kraj jedne od najuspješnijih, ako ne i najuspješnije sezone u bogatoj povijesti kluba. Osvojena Treća nogometna liga Sjever u kojoj su Purgeri dobili i nagradu za fair-play momčad, titula u Županijskom nogometnom kupu i sada ulazak u Drugu hrvatsku nogometnu ligu zauvijek će ostati zapisani zlatnim slovima.