Petak, 19. travnja 2024.

PRVA HNL Mrtva utrka Dinama i Osijeka, Slaven Belupo preskočio Hajduk, Gorica šokirala Rijeku

Iduće, 19. kolo Prve HNL na rasporedu je već u utorak i u srijedu

Iza nas je iznimno zanimljvo i puno iznenađenja 18. kolo Prve HNL. Ovo kolo kompletirano je utakmicom na Rujevici u kojoj je domaća Rijeka poražena od Gorice rezultatom 2:0.

Goričani su četvrti put zaredom slavili na Rujevici i s tri boda protiv direktnog konkurenta zabedonirali treće mjesto na ljestvici.

Čovjek odluke opet je bio najbolji strijelac lige Kristijan Lovrić, koji je de facto postigao oba pogotka, iako je prvi poslije kornera pripisan kao autogol Franka Andrijaševića. Prvi gol pao je u 27. minuti, a drugi u 44. minuti susreta. Odličan je bio i vratar gostiju Ivan Banić, koji je zaustavio brojne udarce Riječana. U sudačkoj nadoknadi bile su na terenu nemile scene i dva crvena kartona. Najprije je Moro pogibeljno startao na Mudražiju, a u općem naguravanju Capan je udario Krizmanića, pišu Sportske novosti.

18. kolo Prve HNL u petak su otvorili Slaven Belupo i Varaždin, a slavila je s 2:0 momčad Tomislava Stipića. Oba pogotka pala su u prvom poluvremenu, a strijelci su bili Glavčić u 15. minuti i Knoll u prvoj i jedinoj minuti sudačke nadoknade. Detaljan izvještaj s utakmice između Slavena Belupa i Varaždinu, kao i fotogaleriju, pogledajte u nastavku…

FOTO Slaven Belupo u susjedskom derbiju upisao važnu pobjedu protiv Varaždina

U subotu su odigrane tri utakmice i u dvije smo vidjeli iznenađujuće pobjede gostiju.

Šibenik je slavio u Maksimiru rezultatom 2:1. Sahiti je u 13. minuti dalekometnim prizemnim udarcem osigurao početnu prednost gostima, a devet minuta poslije Atiemwen loptu odbijenu na rub peterca pretvara u izjednačenje. Sahiti je u protunapadu u 65. minuti asistirao Juriću, koji odličnim udarcem sa 16 metara donosi pobjedu Šibenčanima.

Pogodak odluke na utakmici između Hajduka i zagrebačke Lokomotive pao je već u četvrtoj minuti utakmice. Petrak je pucao izvan kaznenog prostora, a lopta je odsjela iza Kalinića. Veliko slavlje igrača Lokomotive, a nova glavobolja za navijače Hajduka, koje je sada preskočio i Slaven Belupo zbog bolje gol-razlike. Prva pobjeda je to Jerka Leke na klupi Lokomotive, a drugi uzastopni poraz Paola Tramezzanija na klupi splitskih Bilih.

Osijek se na vrhu izjednačio s Dinamom minimalnom pobjedom protiv pulske Istre 1961. Sva tri boda momčadi Nenada Bjelice osigurao je Mierez pogotkom iz ponovljenog kaznenog udarca u 30. minuti dvoboja.

Iduće, 19. kolo Prve HNL na rasporedu je već u utorak i u srijedu.

REZULTATI 18. KOLA PRVE HNL:

Slaven Belupo – Varaždin 2:0, Osijek – Istra 1961 1:0, Dinamo – Šibenik 1:2, Hajduk – Lokomotiva 0:1, Rijeka – Gorica 0:2.