PRVA HNL Splitski Hajduk pobijedio Slaven Belupo u Koprivnici

Nogometaši Slavena Belupa u 12. su kolu Hrvatski Telekom Prve lige upisali poraz od Hajduka. Splićani su slavili u Koprivnici rezultatom 2:0.

Trener Farmaceuta Tomislav Stipić od prve je minute na teren poslao Filipovića na golu, dok su obrambenu trojku činili Božić, van Bruggen i Soldo. U veznoj liniji zaigrali su Goda, Mlinar, Glavčić, Paracki i Lulić, dok su napadački tandem činili Jeffren i Bačelić Grgić.

Nažalost, prva situacija vrijedna spomena dogodila se u 6. minuti kada je umjesto ozlijeđenog Bačelića Grgića ušao Ivan Krstanović. U 14. minuti Paracki je odapeo s 20-ak metara, ali je lopta otišla iznad grede gola gostiju. Tri minute kasnije Soldo je bio u odličnoj situaciji nakon jednog kornera, no nije se najbolje snašao. U 34. minuti udarac Krstanovića iskosa s desne strane otišao je pokraj vratnice. Hajduk je poveo u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena iz svog jedinog udarca u prvih 45 minuta. Umut je zabio glavom.

Drugo poluvrijeme prilikom je otvorila koprivnička momčad kada je udarac Krstanovića obranio Posavec. S druge strane odgovorio je Jairo. Njegov pokušaj završio je pokraj vratnice. Hajduk je u 56. minuti stigao do novog pogotka. Soldo je zatresao svoju mrežu za gostujućih 2:0. Paracki je u 80. minuti opasno pucao s 15-ak metara, no njegov udarac odlično je obranio Posavec. Do kraja utakmice golove nismo vidjeli.