Četvrtak, 18. travnja 2024.

PRVA ŽNL Graničar u Đurđevcu u odličnoj utakmici pobijedio susjede iz Kalinovca

Preostalih pet utakmica igra se u nedjelju. U nastavku vam donosimo najavu tih susreta, kao i najnoviju ljestvicu

Kao što smo već izvijestili, u subotu je u ranijem terminu odigrana prva utakmica 12. kola Prve koprivničko-križevačke županijske nogometne lige.

U Koprivnici je Miklinovec ugostio rivale iz prigradskog naselja Starigrad. Uzbudljiva utakmica na kraju je završila rezultatom 1:1. Domaćin je poveo u prvom poluvremenu preko Luke Šarlije glavom, a početkom nastavka iz slobodnjaka iz udaljenosti je izjednačio Danijel Pavešić, najbolji strijelac Starigrada ove sezone.

Nakon njih, na teren su izašli i nogometaši u Đurđevcu. Domaći Graničar ugostio je susjede iz Kalinovca i ta je utakmica završila rezultatom 3:1. Igralo se jako dobro, na trenutke i odlično, otvoreno na obje strane. Poveo je domaćin u prvom dijelu utakmice, a zabio je Ramos Pedro Antonio. Nakon 10-ak minuta izjednačio je Tomislav Ivanda. Sredinom drugog poluvremena ponovno je Graničar u vodstvo doveo Jan Fusić, a onda su se otvorile karte. Gosti su pokušali doći barem do boda, ali to im nije pošlo za nogom. U dramatičnoj završnici tri boda domaćinu je svojim pogotkom osigurao Nazar Vorobei.

Ovog vikenda Bratstvo je opet domaćin, na Old Trafford stiže trećeplasirana Panonija.

Peterančani igraju kao preporođeni ove sezone te će njihov dolazak predstavljati ozbiljan test za igrače Bratstva koji su u završnici jeseni malo pali u formi.

I pred Tomislavom je teško iskušenje, na Park prinčeva u Drnju ove nedjelje dolazi probuđena Sloga. Ivančani su u uvodu sezone imali puno problema, ali je povratak Marija Raca probudio neku novu energiju.

Osim ogleda Tomislava i Sloge, u nedjeljno popodne igraju se još tri utakmice. Mladost u Sigecu dočekuje Osvit, Lipa u Hlebinama igra s Dravom, dok se u Koprivnici sastaju Močile i Tomislav Radnik.