Nedjelja, 28. travnja 2024.

Prva ŽNL: Rudar preokretom dobio Starigrad, Žabnjani slavili u Ivancu, uvjerljivi Prugovčani i Peterančani

U nedjelju poslijepodne odigrane su preostale utakmice 15. kola Prve koprivničko-križevačke županijske nogometne lige.

Najviše pažnje privlačio je susjedski derbi u Glogovcu. U zimi pojačani Rudar ugostio je mladu i poletnu momčad Starigrada. Brojna publika gledala je iznimno zanimljivu utakmicu.

Gosti su poveli već nakon nekoliko minuta igre, a strijelac je bio 17-godišnji Josip Šimunić. Sredinom prvog poluvremena za domaćina je izjednačio iskusni napadač Hrvoje Bači iz slobodnjaka. Isti je igrač zabio i za preokret nakon nekih 10-ak minuta igre u nastavku.

Točku na ‘i’ za konačnih 3:1 u samom finišu susreta postavio je Stipe Batinović.

Detalj s utakmice između Rudara i Starigrada u Glogovcu
Detalj s utakmice između Rudara i Starigrada u Glogovcu // Foto: Klikaj.hr

Važnu utakmicu u borbi za Elitnu ligu igrali su u Koprivničkom Ivancu domaća Sloga i Tomislav-Radnik iz Svetog Ivana Žabna. Domaćin je bio blagi favorit osokoljen minimalnom pobjedom protiv Osvita u Đelekovcu prošlo kolo, ali gosti, koji su proljeće otvorili ‘domaćim’ porazom od Lipe iz Hlebina u Đurđevcu s 3:2, pokazali su se kao tvrd orah. Žabnjani su slavili minimalnim rezultatom, iako su domaćini imali više od igre i više prilika, a pogodak odluke postigao je Željko Dubravec u 43. minuti.

Panonija je s 3:0 pobijedila Dravu iz Novigrada Podravskog, a strijelci su bili Matija Budoš u 19., Kruno Cvetković u 44. i Mateus Matoničkin u 81. minuti.

Prugovčani su se nakon domaćeg poraza od Miklinovca, osladili uvjeljivom pobjedom protiv Lipe u Hlebinama. Poveli su gosti u prvom dijelu, u 23. minuti zabio je Ivan Kamenicki, ali se domaćin vraća na početkom drugog dijela, u 47. minuti mrežu pogađa Lukas Čegrlj.

Isti igrač u 51. minuti je strijelac za vodstvo gostiju, a stvar su riješili Karlo Zebić u 66., Stjepan Mamić u 69. i Ivica Prežec u 93. minuti.

Rezultat od 5:1, s obzirom na promašene prilike domaćina možda izgleda pregrubo, ali golovi se broje.

Fotogaleriju iz Hlebina pogledajte OVDJE.

[FOTO] Prva ŽNL: Močile uzele bod u Đurđevcu, Žuta podmornica zaustavila Drnjance, Kalinovac bolji od Osvita