Četvrtak, 2. svibnja 2024.

Rijeka čudnim golovima pobijedila Slaven Belupo

Utakmicom Rijeke i Slavena Belupa kompletirano je sedmo kolo Prve HNL.

Domaćin je s(p)retno pobijedio rezultatom 2:0 (0:0).

U prvom poluvremenu nije bilo pogodaka, ali je Rijeka, koja je u četvrtak iznenađujuće minimalnom pobjedom kod danskog Kopenhagena ušla u skupinu Europa lige, stvorila nekoliko odličnih prilika. Vratar Farmaceuta Filipović bio je sjajan.

Slaven Belupo pokušao je nešto napraviti iz protunapada, a tražila je koprivnička momčad i jedanaesterac na Knollu, no sudac Vučković nije se oglasio.

U sličnom smo ritmu gledali i početak drugog dijela. Rijeka je odlučno krenula po gol, no i Slavenaši su pokazali zube i nekoliko puta zaprijetili.

Sjajnu šansu imao je, nakon odigravanja Krstanovića, Glavčić u 62. minuti, no pucao je kraj gola. Trebao je to zabiti.

Utakmica se zahuktala. Rijeka je opasno prijetila, više njezinih igrača okušalo je udarac, ali se rezultat nije mijenjao.

Do 68. minute kada je Rijeka zabila. Strijelac je službeno bio Andrijašević, kojeg je čuvao Paracki, nakon što ga je slučajno pogodio udarcem Štefulj. Sretni gol. Zapravo je kapetan Farmaceuta Paracki rukom, kojom je držao Andrijaševića oko tijela, zabio taj gol, pokazala je kasnije snimka.

Samo minutu kasnije Krstanović je imao sjajnu priliku glavom s nekih 11 metara, no Nevistić je bio spreman.

Bilo je još prilika do kraja utakmice, a Rijeka je zabila s 11 metara u sudačkoj nadoknadi. Strijelac je bio Kulenović.

Sporna odluka suca nakon VAR provjere. Jefrren je odgurnuo Lepinjicu, no pitanje je je li ovaj uopće više mogao do lopte jer je već bio na gol liniji.

Dojam je da je slično odgurivanje bilo i na Knollu pa sudac nije reagirao.

Rijeka je ovom pobjedom s devet bodova iz pet utakmica skočila na peto mjesto, dok je Slaven Belupo pao na deveto mjesto. I dalje ima četiri remija iz šest utakmica.

U ostalim utakmicama Lokomotiva i Istra odigrali su bez pogodaka, Osijek je s 2:0 dobio Šibenik na Šubićevcu, Gorica je s 2:1 slavila protiv Hajduka, a Dinamo je s istim rezultatom slavio u Varaždinu.

RIJEKA – SLAVEN BELUPO, Foto: NK Slaven Belupo