Utorak, 23. travnja 2024.

Sjajan uspjeh: Ivana Merc prvakinja Hrvatske u polumaratonu za veteranke

Sjajan uspjeh ostvarila je članica Atletskog kluba Koprivnica Ivana Merc na Prvenstvu Hrvatske u polumaratonu za veteranke i veterane.

Natjecanje je održano u sklopu 35. polumaratona ‘Ivan Starek’ na Jarunu u Zagrebu, a Ivana Merc postala je prvakinja Hrvatske za veteranke u kategoriji Ž45 s vremenom 1:40:58.

Nastupilo je još osam članica i članova koprivničkoga kluba koji su rušili svoje osobne rekorde.

Vanja Rupčić osvojila je četvrto mjesto u kategoriji Ž40 s vremenom 1:37:43, dok je Nataša Sušanj bila 10. s vremenom 1:59:07.

U kategoriji Ž50 Marija Vladušić je s vremenom 1:59:42 zauzela deveto mjesto. Ivana Antolaš je u kategoriji Ž35 bila 10. s vremenom 1:58:05.

Kod veterana najbolje plasirani je bio Josip Jagarinec. U kategoriji M50 zauzeo je peto mjesto s vremenom 1:31:07.

Matija Antolaš je s vremenom 1:29:30 u kategoriji M40 bio osmi. Nikola Tucković je također osvojio osmo mjesto u kategoriji M30 s vremenom 1:22:47.

U kategoriji M35 Nikola Kovačić je bio 31. s vremenom 1:53:56.