Slaven Belupo i Lokomotiva odigrali bez pobjednika

Nogometaši Slavena Belupa u subotu su u Koprivnici ugostili zagrebačku Lokomotivu u utakmici 16. kola SuperSport Hrvatske nogometne lige.

Veliku priliku propustili su domaći igrači u 4. minuti, točnije Mudražija nakon ubačaja Kvržića, ali je dva njegova udarca iz blizine obranio Čavlina.

Lokomotiva je bila opasna po desnoj strani. Alyju je u 9. minuti nakon kontranapada pogodio vratnicu, no suci su označili zaleđe.

Još jednom je u 14. minuti zaprijetio Alyju, tukao je pokraj gola, potom je Cipetić u 24. minuti pogodio vratnicu.

Na drugoj strani snažan udarac Hoxhe zaustavio je Čavlina, da bi u 43. minuti Stojković iz dobre situacije promašio okvir vratiju. Zanimljivo poluvrijeme tako je završeno bez pogodaka.

Antonio Bosec
Antonio Bosec // Foto: NK Slaven Belupo/Podravski list

Gosti su od 67. minute igrali s desetoricom, sudac Kolarić je nakon pregleda snimke dodijelio izravni crveni karton Alyjuu zbog grubog starta na Božiću.

Unatoč terenskoj premoći, domaći nisu stigli do pobjede te su upisali i drugi uzastopni remi. Najbolji pojedinac susreta bio je gostujući vratar Čavlina…

U posljednjem jesenskom kolu Slaven Belupo će sljedeće subote ugostiti splitski Hajduk.

SLAVEN BELUPO – LOKOMOTIVA 0:0
KOPRIVNICA – Gradski stadion ‘Ivan Kušek – Apaš’. Gledatelja 685. Sudac: Patrik Kolarić (Čakovec).
SLAVEN BELUPO (4-2-3-1): Čović – Bosec (od 78. Žuljević), Zirdum, Soldo, Talys (od 46. Božić) – Kocijan (od 64. Jambor), Marina (od 64. Crnac) – Kvržić (od 64. Mioč), Mudražija, Hoxha – Krstanović. TRENER: Zoran Zekić .
LOKOMOTIVA (4-2-3-1): Čavlina – Cipetić (od 59. Tomečak), Mersinaj, De Haas, Milićević (od 90+2. Salihu) – Bubanja, Marić – Aliyu, Stojković (od 59. Goričan), Pivarić – Kulenović. TRENER: Silvijo Čabraja.

10. Gorica 16 1 4 11 11 24 -13 7

REZULTATI 16. KOLA: Istra 1961 – Gorica 1:0, Slaven Belupo – Lokomotiva 0:0, Hajduk – Osijek (subota, 17.30), Varaždin – Rijeka (nedjelja, 15.00), Dinamo – Šibenik (nedjelja, 17.10).