Slaven Belupo slavio u Puli i preskočio Istru na ljestvici

Istra 1961 i Slaven Belupo odigrali su večeras u Puli posljednju utakmicu 18. kola HT Prve lige. Farmaceuti su odigrali vrlo dobru utakmicu te su ostvarili četvrtu ovosezonsku pobjedu.

Bio je to derbi začelja, jer je uoči susreta Istra držala osmo mjesto s 15 bodova, dok je Slaven bio deveti s dva boda manje. Hrvatski dragovoljac je posljednji sa svega sedam bodova.

Gostujući trener Zoran Zekić nije mogao računati na suspendiranog Kvržića i ozlijeđene Grgića i Bogojevića. Izostao je i prvi vratar Čović, pa je Sušak debitirao u Prvoj HNL, a Marina je zbog problema na zadnjem treningu preselio na klupu. Domaćima su nedostajali Blagojević, Navarro, Matić, Ivančić, Majkić i Burton.

Zekić je postavio momčad u formaciju 3-5-2 s Kocijanom kao korektorom veznog reda, dok se kapetan Paracki vratio na svoju poziciju šefa obrane. U napadu su krenuli Hadžić i Zapata, Krstanović je bio na klupi. Valja naglasiti da je priliku dobio i Mateo Kocijan na zadnjem veznom, i odigrao je odlično.

Dobro su gosti iz Koprivnice otvorili utakmicu, od samog početka pokazali su napadačke namjere te su visokim pritiskom onemogućili suparniku razvijanje napadačkih akcija.

Poveo je Slaven Belupo u 18. minuti. Akciju je pokrenuo Caimacov po lijevoj strani, Hadžić je tukao, Lučić kratko odbio, a Hansel Zapata je natrčao na tu loptu i smjestio je u mrežu za 0:1. Treba naglasiti i da je sudac Čuljak imao osjećaj za igru te je pustio prednost nakon prekršaja Silve na Caimacovu, da bi igraču Istre naknadno pokazao žuti karton.

Nedim Hadžić postigao je drugi pogodak za Farmaxceute // Foto: Luka Šarlija/NK Slaven Belupo

U 31. minuti već je bilo 0:2. Nakon kornera Slavena loptu je slabo izbio Silva, samo do Gode koji je na rubu kaznenog prostora pronašao Nedima Hadžića, a mladi napadač iz Bosne i Hercegovine rutinski je svladao Lučića.

Početkom nastavka ukazala se nada pulskom klubu u vlasništvu grupacije Baskonia Alaves. Slobodan udarac s 20-ak metara izveo je Mišković i gađao donji lijevi kut. Sušak je bio na toj lopti, želio ju je uhvatiti, ali mu je ona prošla ispod ruku i tijela i ušla u mrežu za 1:2.

Važan trenutak dogodio se u 66. minuti, kad je Silva zbog prekršaja na Caimacovu zaradio drugi žuti, odnosno isključujući crveni karton.

Krstanović je u 84. minuti zatresao mrežu nakon asistencije Monjca, koji je ipak bio u zaleđu pa pogodak nije priznat.

Do kraja promjene nije bilo, Slaven je zasluženo slavio te je preskočio Istru na ljestvici. Sad je koprivnička momčad osma sa 16 bodova, Istra je deveta s 15, a posljednji je Hrvatski dragovoljac sa 7.

U sljedećem kolu Slaven Belupo u nedjelju gostuje kod Dinama (17.05), dok Istra u petak dočekuje Hrvatski dragovoljac.