Ponedjeljak, 29. travnja 2024.

SuperSport HNL: Dinamo velikim preokretom do pobjede u Osijeku

Nakon što je Varaždin odigrao 2:2 s Rijekom na Rujevici, posljednju utakmicu 7. kola SuperSport HNL-a odigrali su Osijek i Dinamo.

U derbiju na do kraja ispunjenoj Opus Areni Osijek je poveo pogotkom Miereza u 7. minuti te je domaćin s minimalnim vodstvom otišao na odmor.

Odmah početkom nastavka Bukvić je povisio na 2:0, ali se momčad Sergeja Jakirovića uspjela vratiti i nadoknaditi dva gola zaostatka te upisati važne bodove u utrci za naslov prvaka.

Emreli je u 70. minuti glavom smanjio prednost Osijeka na 2:1, da bi potom Petković krasno spremio Panenku s bijele točke za izjednačenje nakon što je sudac Zebec pregledao VAR i dosudio kazneni udarac za goste.

Duboko u sudačkoj nadoknadi uslijedio je novi pregled VAR-a i novi penal za Dinamo kojeg je precizno realizirao raspoloženi Bruno Petković za konačnih 2:3.

Zahvaljujući kiksu Hajduka protiv Istre, Modri su uspjeli smanjiti zaostatak za Splićanima. Slijedi prvenstvena stanka s nastupima Hrvatske protiv Latvije i Armenije u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo u Njemačkoj 2024. godine.