Utorak, 23. travnja 2024.

SVE NA JEDNOM MJESTU Donosimo vam liste i kandidate na parlamentarnim izborima u II. izbornoj jedinici

Druga izborna jedinica obuhvaća Bjelovarsko-bilogorsku županiju, južni dio Koprivničko-križevačke (Križevci i okolne općine) te istočni dio Zagrebačke županije i grada Zagreba

- Oglas -

Nadolazeći parlamentarni izbori bit će prvi koji će nakon više od 20 godina biti održani u novim izbornim jedinicama. Oko petine birača više neće birati zastupnike u onoj izbornoj jedinici u kojima su ih ranije birali.

Buduće saborske zastupnike hrvatski birači birat će po postojećem modelu, u 10 izbornih jedinica po 14 zastupnika, osam zastupnika birat će pripadnici nacionalnih manjina, a tri hrvatska dijaspora, odnosno hrvatski državljani bez prebivališta u Hrvatskoj u posebnim izbornim jedinicama. U Sabor će, dakle, 151 osoba.

U izbornoj utrci je 165 lista u 11 izbornih jedinica, dok će naklonost birača u 12., manjinskoj jedinici, tražiti 17 kandidata, priopćili su iz Državnog izbornog povjerenstva.

- Oglas -

Najviše lista, njih 18, je u devetoj izbornoj jedinici, a najmanje lista, njih osam, ima u jedanaestoj izbornoj jedinci u kojoj bira hrvatska dijaspora.

U idućim danima objavit ćemo sve pravovaljane liste i kandididate koji se natječu po izbornim jedinicama na parlamentarnim izborima 17. travnja.

Danas nastavljamo s drugom izbornom jedinicom. Druga izborna jedinica obuhvaća Bjelovarsko-bilogorsku županiju, južni dio Koprivničko-križevačke (Križevci i okolne općine) te istočni dio Zagrebačke županije i grada Zagreba.

ZBIRNA LISTA PRAVOVALJANIH LISTA ZA IZBOR ZASTUPNIKA U HRVATSKI SABOR U

II. IZBORNOJ JEDINICI 

  1. AUTOHTONA – HRVATSKA STRANKA PRAVA – DRAŽEN KELEMINEC – A – HSP – Dražen Keleminec
  1. NIKOLA LUKIĆ
  2. JOSIP ŠPIŠIĆ
  3. MARINKO PEREC
  4. STJEPAN SOKAČ
  5. MIRA KUTLEŠA
  6. GORAN ŠARIĆ
  7. MARIJANA PANIĆ
  8. MARKO KUTLEŠA
  9. SLADJANA PEREC
  10. ROBERT HUZEK-KITTAN
  11. MARGARETA MAJIĆ
  12. VEDRAN VESENJAK
  13. ZORICA POLJANEK
  14. MARINA HUZEK KITTAN
  1. FOKUS, REPUBLIKA
  1. DAMIR BAJS
  2. HRVOJE KOŠĆEC
  3. NENAD PANIAN
  4. STJEPAN GADŽE
  5. MATIJA HERJAVIĆ
  6. IVANA RADAKOVIĆ
  7. MIRJANA HRANJEC BANOVEC
  8. LUKA KIPA
  9. STEVO TURČINOVIĆ
  10. JELENA HORVAT
  11. ŽELJKA JAREC BUKAL
  12. IVANA PIRIN
  13. IVANA EL-TAYEB
  14. MARIO KOLAR
  1. ODLUČNOST I PRAVEDNOST – OIP
  1. MARIO IVANIĆ
  2. GORDAN MAROVIĆ
  3. ŠTEFAN VIDOVIĆ
  4. SLAVOLJUB DUBRAVEC
  5. ANTE BARIČEVIĆ
  6. IVICA KAURIN
  7. DAVOR CINDRIĆ
  8. IVANA GRBEŠA
  9. ROBERT JOSIP VUJIČIĆ
  10. DARINKO TADIĆ
  11. DALIBOR LEŠNIK
  12. FILIP MALOČA
  13. VIKTOR KOKOROVIĆ
  14. IRENA BABIĆ
  1. STRANKA IVANA PERNARA
  1. HERMAN VUKUŠIĆ
  2. KRISTIJAN MARKOVIĆ
  3. TAMARA CIBOCI
  4. KEMAL DELIĆ
  5. VEDRANA FUGAJ
  6. ZDENKA BABIĆ
  7. GABRIJELA PAUŠIĆ
  8. PATRICIJA GOLUBIĆ
  9. MAJA STROJANŠEK
  10. SEBASTIAN ILIĆ
  11. TOMISLAV PREVODNIK
  12. MATKO LOZANČIĆ
  13. SARI GHAZAL
  14. IVON RAJIČEVIĆ
  1. AGRARNA STRANKA – POKRET ZA HRVATSKU POLJOPRIVREDU, AKCIJA ZA PROMJENE
  1. DALIBOR JURINA
  2. MILJENKO ŠIMPRAGA
  3. ANDREJA MARCETIĆ
  4. JOSIP MIKUŠ
  5. DAMIR RADAN
  6. KRISTINA ŽIVKO
  7. KRUNOSLAV LUGARIĆ
  8. DARKO KOŠAR
  9. VERA HADŽIĆ
  10. STJEPAN RAKAS
  11. NADANA JELIĆ
  12. DOROTEA RIVIĆ
  13. MIRSAD SADIKOVIĆ
  14. KORNELIJA MARUŠIĆ RAKAS
  1. DOMOVINSKI POKRET – DP, PRAVO I PRAVDA, DEMOKRATSKI HSS – DHSS, ZELENA LISTA, AGRAMERI – NEZAVISNA LISTA
  1. TOMISLAV JOSIĆ
  2. IVICA MESIĆ
  3. NENAD MATIĆ
  4. SLOBODAN NOVAK
  5. LUKA HOLJEVAC
  6. GRGO LUBURIĆ
  7. TOMISLAV LONČAR
  8. MAJA OREŠKI PAVLIŠ
  9. VALNA BASTIJANČIĆ ERJAVEC
  10. DUBRAVKA DRAGAŠEVIĆ
  11. VEDRAN ČERNY
  12. ANTO JURAKIĆ
  13. STEPHEN NIKOLA BARTULICA
  14. DAMIR DEAK
  1. HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA – HDZ, HRVATSKA SOCIJALNO – LIBERALNA STRANKA – HSLS, HRVATSKA DEMOKRŠĆANSKA STRANKA – HDS, HRVATSKA NARODNA STRANKA – LIBERALNI DEMOKRATI – HNS, HRVATSKA STRANKA UMIROVLJENIKA – HSU
  1. GORDAN JANDROKOVIĆ
  2. KRUNOSLAV KATIČIĆ
  3. DARIO HREBAK
  4. ANTE DEUR
  5. GORDAN GRLIĆ-RADMAN
  6. MIRO TOTGERGELI
  7. JAVOR BOJAN LEŠ
  8. ZDRAVKA BUŠIĆ
  9. SANELA GRBAŠ BRATKOVIĆ
  10. TOMISLAV OKROŠA
  11. FRANJO POLJAK
  12. EVA JENDRIŠ ŠKRLJAK
  13. BRANKO HRG
  14. MARKO MARUŠIĆ
  1. HRVATSKA STRANKA PRAVA – HSP, HRVATSKO BILO, HRVATSKA DEMOKRATSKA SELJAČKA STRANKA – HDSS
  1. NADA ŠIKIĆ
  2. BRIGITTE BERULEC
  3. ZORICA GREGURIĆ
  4. ANTUN CINDRIĆ
  5. HANA MALINA
  6. MARICA MARIĆ
  7. DALIBOR ŠOSTARIĆ
  8. KATARINA SVETEC
  9. ALIN KAVUR
  10. HRVOJE PAVIĆ
  11. ZVONKO KOROV
  12. MLADEN VUKASOVIĆ
  13. ANDRIJA NIKOLIĆ
  14. IGOR KIKIĆ
  1. MOST, HRVATSKI SUVERENISTI, HRVATSKA KONZERVATIVNA STRANKA – HKS, NEZAVISNA LISTA MLADIH – NLM
  1. NINO RASPUDIĆ
  2. TRPIMIR GOLUŽA
  3. VINKO BATINIĆ
  4. IVANA VLADIMIRA PETRIC
  5. RENATA ČIBARIĆ
  6. VESNA KOTARAC
  7. ELIZABETA KRALJ KOVAČIĆ
  8. PAŠKO FILIĆ
  9. DOMAGOJ JUKIĆ
  10. LUKA PEŠUT
  11. ANĐA ČUJIĆ
  12. MARIJANA MARIN KOZINA
  13. MARTA BLAJIĆ DŽAJA
  14. BERNARD BUDIMIR
  1. MOŽEMO! – POLITIČKA PLATFORMA, HOĆEMO PRAVEDNO
  1. DANIJELA DOLENEC
  2. JELENA MILOŠ
  3. MARINA IVANDIĆ
  4. DAMIR LUJANAC
  5. MAURO SIROTNJAK
  6. BRANKO ANČIĆ
  7. DOROTEA ŠAFRANIĆ
  8. ANKICA PENAVA PEJČINOVIĆ
  9. JAGODA MUNIĆ
  10. NIKOLA ZDUNIĆ
  11. HELENA KERETA
  12. LUKA MALOČA
  13. MAGDALENA KOZARIĆ ŠPOLJARIĆ
  14. TIHOMIR MILOVAC
  1. RADNIČKA FRONTA – RF
  1. SANDRA CRNKOVIĆ
  2. ZLATKO HARAPIN
  3. VIKTORIJA ĆURLIN
  4. DANIJEL DUJMOVIĆ
  5. SVJETLANA GETO
  6. ZDENKO LOVRIĆ
  7. MAŠA VARDA
  8. BRANKO CEROVAC
  9. ZLATKA RAŠPERIĆ
  10. VEDRAN IVANKOVIĆ
  11. ANICA KRPAN
  12. ANTONIJO CRNKOVIĆ
  13. DOMAGOJ MARTINIĆ
  14. VLADIMIR WÖLFL
  1. SOCIJALDEMOKRATI, ISTARSKI DEMOKRATSKI SABOR – IDS, PRIMORSKO GORANSKI SAVEZ – PGS, HRVATSKI LABURISTI – STRANKA RADA – LABURISTI, DEMOKRATI
  1. VLADO ŠOLA
  2. VESNA NAĐ
  3. DOMAGOJ PRICA
  4. INES KOVAČEVIĆ
  5. IVAN CIKOVIĆ
  6. STJEPAN ZORMAN
  7. MARIJAN PREVAREK
  8. TOMISLAV KOLUNDŽIĆ
  9. KATA ĆORLUKA
  10. NERMA ŠIMUNIĆ
  11. PETAR KANEŠIĆ
  12. SOFIJA ŠTEFANAC KLOBUČAR
  13. JADRANKA LUKAVEČKI
  14. SLAVEN ĐURĐEVIĆ
  1. SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA HRVATSKE – SDP, CENTAR, HRVATSKA SELJAČKA STRANKA – HSS, DALIJA OREŠKOVIĆ I LJUDI S IMENOM I PREZIMENOM – DO i SIP, NARODNA STRANKA – REFORMISTI – REFORMISTI, GRAĐANSKO-LIBERALNI SAVEZ – GLAS
  1. BORIS LALOVAC
  2. TANJA SOKOLIĆ
  3. ANKA MRAK-TARITAŠ
  4. TOMISLAV GOLUBIĆ
  5. DAVORKA MOSLAVAC FORJAN
  6. DENIS KRALJ
  7. MAJA KRNJEVIĆ
  8. VALENTINA FOLNEGOVIĆ
  9. IGOR JAREŠ
  10. MARIJA VUKOBRATOVIĆ
  11. DEJAN PLENTAJ
  12. STANKO BORIĆ
  13. TESA GOLDSTEIN
  14. BOJAN GLAVAŠEVIĆ
  1. UMIROVLJENICI ZAJEDNO – POLITIČKA PLATFORMA – UMIROVLJENICI ZAJEDNO, STRANKA UMIROVLJENIKA – SU, BLOK UMIROVLJENICI ZAJEDNO – BUZ, DEMOKRATSKA STRANKA UMIROVLJENIKA – DSU
  1. MARIJAN ŽIHER
  2. MILIVOJ ČEHULIĆ
  3. SLAVKO POSAVEC
  4. ŽELJKICA KRUHIN
  5. ŽELJKO ORŠOLIĆ
  6. DRAGUTIN POLAŠEK
  7. VALENTINA STARI
  8. MIRA TUPEK
  9. KATICA MUNTA
  10. MOMČILO TOMIĆ
  11. BOŽICA HARABAJSA
  12. MARICA SALOPEK
  13. DARKO MRAZ
  14. FABIJAN ZOVKIĆ

SVE NA JEDNOM MJESTU Donosimo vam liste i kandidate na parlamentarnim izborima u I. izbornoj jedinici

- Oglas -

Oglas

Najnovije objave

Vezane vijesti