Srijeda, 8. svibnja 2024.

Svjetsko prvenstvo: Hrvatska pobijedila Maroko i osvojila brončanu medalju!

Hrvatska nogometna reprezentacija ostvarila je fantastičan uspjeh na Svjetskom prvenstvu u Kataru! Vatreni su po drugi put u povijesti osvojili brončanu medalju!

Hrvatska je u utakmici za treće mjesto na Khalifa stadionu svladala Maroko rezultatom 2:1.

Vatreni su poveli u vrlo ranoj fazi. Majer je izveo slobodni udarac, Perišić je glavom prenio u sredinu, a Joško Gvardiol je također glavom pogodio za vodstvo.

Hrvatsko slavlje kratko je trajalo, jer su već u 9. minuti Marokanci izjednačili na sličan način. Nakon ubačaja lopta se od našeg igrača odbila na pet metara, obrana i Livaković bili su neodlučni, a Dari je iz blizine izjednačio.

Dobra prilika za Hrvatsku u 24. minuti, Modrić je tukao ljevicom, a vratar Bono odbio te u posljednji trenutak uspio rukom izbiti loptu ispred Livaje.

Potkraj prvog poluvremena hrvatska je reprezentacija ponovno povela. Nakon duge akcije lopta je došla do Livaje koji ju je proslijedio do Mislava Oršića, a on je iz prve pogodio suprotni kut vratara Bona, lopta je od vratnice ušla u mrežu za 2:1.

Mislav Oršić
Mislav Oršić // Foto: Screenshot HRT

S istim sastavom Hrvatska je krenula u nastavak utakmice, dok je Maroko napravio dvije zamjene. Dalićevi momci nastavili su s dobrom igrom, a zamjene su donijele svježinu i novu energiju.

U 74. minuti naši su tražili kazneni udarac nakon pada Gvardiola u kaznenom prostoru, a u kontranapadu je Livaković odlično obranio udarac En-Nesyrija.

U 87. minuti Kovačić je bio u dobroj situaciji, ali je iskosa s lijeve strane poslao loptu pokraj vratnice.

U šestoj minuti sudačke nadoknade En-Nesyri je glavom iz blizine poslao loptu iznad grede i uskoro je utakmica završila, slavlje naših reprezentativaca moglo je početi!

U nedjelju u 16 sati finale Svjetskog prvenstva igraju Argentina i Francuska.