Ponedjeljak, 29. travnja 2024.

Svjetsko prvenstvo: Hrvatska poražena u već dobivenoj utakmici i ostala bez četvrtfinala

Iako su u drugom poluvremenu imale prednost od šest pogodaka, Hrvatice su to uspjele prokockati

Hrvatska ženska rukometna reprezentacija u ponedjeljak je odigrala posljednju utakmicu u skupini drugog kruga Svjetskog prvenstva kojem su domaćini Švedska, Norveška i Danska.

Naše rukometašice odigrale su protiv Mađarske još jednu stresnu utakmicu u kojoj su na kraju uspjele prosuti veliki kapital.

Iako su u drugom poluvremenu imale prednost od šest pogodaka, Hrvatice su to prokockale te je Mađarska dvije minute prije kraja izjednačila na 22:22.

Potom Šimara ulazi s krila i promašuje, Blanka Bode-Biro je obranila. Debreczeni-Kliviny zabija za 23:22 minutu prije kraja, da bi Dejana Milosavljević izborila i potom promašila sedmerac. Točnije, Bode-Biro je obranila uz pomoć vratnice.

Do kraja se rezultat nije promijenio, uslijedilo je veliko slavlje Mađarica koje ne mogu do četvrtfinala, ali su blizu osiguravanja olimpijskih kvalifikacija.

Hrvatska je ostala bez četvrtfinala Svjetskog prvenstva, ali i bez nastupa na Olimpijskim igrama u Parizu.

HRVATSKA: Pijević (10), Bešen; Zadravec 2, P. Posavec, Šenvald, S. Posavec, Mičijević 4, Milosavljević 8(7), D. Kalaus, Ježić 4, Burić, Brkić, Šimara, Barišić 2, Blažević 2(1), Prkačin. IZBORNIK: Ivica Obrvan.