Ponedjeljak, 29. travnja 2024.

Svjetsko prvenstvo: Hrvatska u drami pobijedila Crnu Goru!

Hrvatska ženska rukometna reprezentacija u četvrtak je protiv Crne Gore odigrala prvu utakmicu drugog kruga Svjetskog prvenstva.

Naše su rukometašice u Göteborgu vodile tijekom prvog poluvremena, no na odmor se otišlo s 13:13 na semaforu.

Hrvatska je nastavila s dobrom igrom u drugom poluvremenu te je na kraju ostvarila zasluženu pobjedu s kojom ostaje u igri za plasman u četvrtfinale.

Nije moglo bez drame. Iz praktički riješene utakmice i vodstva od pet pogodaka prednosti, u posljednju minutu ušli smo s vodstvom od jednog gola razlike.

Srećom, Grbić je u posljednjem napadu promašila okvir gola. Izbornik Obrvan je zvao time-out sedam sekundi prije kraja i na kraju je završilo 26:25 za Hrvatsku.

Izbornik Ivica Obrvan // Foto: HRS/Jozo Cabraja/kolektiff

U prvom poluvremenu tešku je ozljedu koljena doživjela Marta Batinović, Hrvatica koja brani za Crnu Goru.

Hrvatska će u drugom krugu turnira još igrati s Kamerunom (subota) i Mađarskom (ponedjeljak).

HRVATSKA: Bešen (4), Pijević (5); Zadravec 3, P. Posavec 1, Šenvald, S. Posavec 1, Mičijević 3, Milosavljević 5, Ježić 4, Burić, Brkić, Šimara 1, Barišić 2, Birtić, Blažević 6, Prkačin.