Ponedjeljak, 29. travnja 2024.

Težak poraz rukometašica Podravke Vegete u Ligi prvakinja

Rukometašice Podravke Vegete doživjele su još jedan težak poraz u Ligi prvakinja.

U koprivničkoj dvorani izgubile su u subotu od mađarskog Gyora rezultatom 33:15.

Na samom početku utakmice Mađarice su bile konkretnija i dominantnija ekipa na terenu. Do šeste minute su imale čak pet pogodaka prednosti, ali nakon time outa, koji je pozvao Podravkin trener Zlatko Saračević, dižu koprivničke rukometašice temperaturu u svojim redovima i vežu tri pogotka te smanjuju zaostatak na 4:6.

U nastavku se vidjelo puno trke na terenu, ali čvrsto djeluju u obrani i jedna i druga ekipa pa nema promjena na semaforu za domaću, ali ni gostujuću ekipu i u 18. minuti je 5:8. Pozvao je trener Gyora Gabor minutu odmora i uspjele su realizirati njegove igračice taj dugo očekivani pogodak. Već u sljedećem napadu za mađarsku ekipu sigurna je Dumanska i Podravka je pogotkom Beganović s crte opet na samo dva pogotka zaostatka.

Daljnji tijek utakmice i dalje nije u prilog favoritu ovog ogleda, čvrste su u obrani domaće rukometašice i ne dozvoljavaju Gyoru da napravi veće odvajanje, a dobru Podravkinu obranu prati i raspoložena Yuliya Dumanska na vratima.

U 24. minuti susreta Podravka Vegeta je imala priliku da se priključi Mađaricama na samo pogodak zaostatka i to dva napada zaredom, ali propuštenu priliku kaznila je lobom Minko i Gyor je na plus tri. Do kraja ipak dominaciju na terenu drže odabranice Danyija Gabora pa rukometašice Podravka Vegete na odmor idu s pet pogodaka zaostatka.

Gošće su za otvaranje drugog poluvremena zaradile isključenje prekršajem Faluvegi na Lamprini Tsakalou koja ujedno i realizira sedmerac i Podravka Vegeta je ponovno na četiri pogotka zaostatka. Odvojile su se do sedme minute drugog dijela gošće na plus šest, a zbog isključenja Lamprini Tsakalou Podravka Vegeta je igrala bez vratara. Uslijedile su dvije pogreške za domaću ekipu, a posljedica je povećanje prednosti za gošće na plus osam.

Pozvao je tada Podravkin trener minutu odmora, ali stalo je sve za koprivničke rukometašice i Gyor je na plus 10, a rezultat je u 43. minuti susreta 10:20.

Slijedi razdoblje bez pogotka za koprivničku ekipu, a u nastavku susreta trener Saračević šansu daje mladim snagama Podravka Vegete pa su svoju europsku minutažu ponovno upisale Jandrašić, Buljan, Mrđen i Popović.

Do kraja je mađarska ekipa slavila s uvjerljivih 18 golova razlike.

U ekipi Podravke Vegete najefikasnija je bila Lamprini Tsakalou sa sedam pogodaka.