TREĆA LIGA Nogometaši Koprivnice startali s dva poraza u novu sezonu, mogu li niz prekinuti protiv Varteksa?

Cijeloj ekipi teško pada to što smo još uvijek bez bodova, ali to se više ne može vratiti, treba se okrenuti narednim utakmicama i početi osvajati bodove, kazao je nogometaš Koprivnice Ivan Ganžulić

Nogometaši Koprivnice u drugom kolu Treće nogometne lige Sjever, podsjetimo, na domaćem su terenu ugostili novaka u ligi Graničara iz Kotoribe. Iako su se u domaćim redovima, nakon minimalnog poraza u Murskom Središću, nadali bodovima, gosti, u čijim redovima igra i nekoliko Podravaca, slavili su rezultatom 2:0. Dario Nađ u 49. i Dean Volar u 58. minuti donijeli su veliko slavlje Kotoripčanima.

Polet je u Svetom Martinu na Muri s uvjerljivih 4:0 dobio Podravinu iz Ludbrega. Strijelci su bili Mauro Benko u 12., Hrvoje Kudumija (ag) u 51., Erik Vincetić u 70. i Domen Štefanec u 79. minuti.

Pitomača i varaždinski Varteks podijelili su bodove, bilo je 2:2. Poveo je domaćin već u 7. minuti preko Frana Kožarića, a rezultat je povisio u 18. minuti Marko Matančić. Varaždinci ne odustaju i najprije smanjuje vodstvo Presečanove momčadi u 40. minuti Dejan Glavica, a konačnih 2:2 postavlja u 65. minuti Fran Kukec.

Rudar iz Murskog Središća s 2:1 je slavio kod Dinama u Domašincu pogocima Kevina Nedeljka u 22. i Frana Antolovića u 80. minuti. Počasni gol za Dinamo zabio je Stjepan Krznar u 88. minuti.

U Virovitici, gdje je gostovalo čakovečko Međimurje, bilo je također 2:2. Gosti su poveli pogocima Daniela Turka u 8. i Matheusa u 13. minuti, no domaćin se vraća pogotkom Davora Sinjakovića u 15. minuti. Vrijedan bod domaćinu u četvrtoj minuti sudačke nadoknade s 11 metara donio je Nikola Suvajac.

Utakmicu je obilježio velik broj kartona, a Međimurje je zbog dva žuta, odnosno crvenog kartona igralo s igračem manje od 34. minute. Isključen je Leon Lacić-Klarić.

U 93. minuti isključen je gostujući predstavnik Branko Mihalović zbog vrijeđanja sudaca, a zbog vrijeđanja sudaca, jer je tvrdio da je zaleđe, u 95. minuti isključen je i gostujući trener Vjeran Simunić.

Utakmicu su sudili Ćosić, Živković i Tkalčević, a delegat je bio Polančec.

U trećem kolu nogometaši Koprivnice gostuju kod varaždinskog Varteksa, a utakmica se igra u subotu s početkom u 17 sati.

– Cijeloj ekipi teško pada to što smo još uvijek bez bodova, ali to se više ne može vratiti, treba se okrenuti narednim utakmicama i početi osvajati bodove. Gostovanje kod Varteksa sigurno će biti teško, imaju kvalitetnu ekipu, ali ne predajemo se bez borbe tako da idemo dati tamo svoj maksimum i napravit pozitivan rezultat – kazao je nogometaš Koprivnice Ivan Ganžulić.

REZULTATI 2. KOLA TREĆE NL SJEVER: Koprivnica – Graničar Kotoriba 0:2, Virovitica – Međimurje Čakovec 2:2, Pitomača – Varteks Varaždin 2:2, Dinamo Domašinec – Rudar Mursko Središće 1:2, Polet SMnM – Podravina Ludbreg 4:0.

RASPORED 3. KOLA TREĆE NL SJEVER: Varteks – Koprivnica, Graničar – Dinamo, Rudar MS – Polet, Podravina – Virovitica (subota, 17.00), Međimurje – Pitomača (nedjelja, 17.30, Sveti Martin.