Nedjelja, 5. svibnja 2024.

TREĆA LIGA Važne pobjede Virovaca i Ludbrežana, Koprivnici bod, Križevčani ponovno slavili

Na Veliku subotu započeo je i treći krug prvenstva u sjevernoj skupini Treće nogometne lige.

Križevčani su, kao i prije tjedan dana, bili domaćini momčadi Papuka iz Orahovice. Pobjedom od 2:1 Radnik je zadržao tri boda prednosti ispred Poleta iz Svetog Martina na Muri, koji je na domaćem terenu slavio minimalno protiv Virovitice.

Nogometaši Koprivnice gostovali su kod Varteksa u Varaždinu i odigrali 2:2. Na poluvremenu nije bilo pogodaka, a u nastavku su koprivničku momčad u vodstvo doveli Mateas Delić u 58. i Joseph Essomba Essomba u 64. minuti. Do kraja susreta domaćin je zabio dva gola za konačnih 2:2. Strijelci su bili Dejan Glavica u 78. i Karlo Benković u drugoj minuti sudačke nadoknade.

Važnu pobjedu u borbi za opstanak upisao je Podravac iz Virja koji je minimalno slavio kod Dinama u Domašincu, ali i ludbreška Podravina koja je s 2:1 bila bolja od Rudara u Murskom Središću.

Osim što nas do kraja prvenstva očekuje borba između Radnika Križevci i Poleta za naslov, sada je potpuno jasno da će još zanimljivija biti borba za opstanak jer su posljednje četiri momčadi unutar samo jednog boda.