VELIKI PREOKRET U dramatičnoj završnici rukometaši Hrvatske uspjeli pobijediti Portugal

U nedjelju su na rasporedu utakmice između Hrvatske i Tunisa (18.30 sati) te Portugal i Francuska (21 sat)

Hrvatska rukometna reprezentacija otvorila je kvalifikacijski turnir za plasman na Olimpijske igre u Tokiju porazom od Francuske rezultatom 30:26, iako su naši na poluvremenu vodili s 15:12.

Hrvatska je na startu turnira u Montpellieru pod vodstvom novog izbornika Hrvoja Horvata tako upisala još jedan poraz od starog rivala.

Hrvatska je odigrala odličnih 45 minuta, bilo je i plus pet, no sve je pokvareno u posljednjih 15 minuta.

Portugalci su, pak, u petak slavili uvjerljivo protiv Tunisa rezultatom 34:27 (15:11) i protiv Hrvatske su u subotu imali priliku napraviti prvoklasnu senzaciju, s obzirom na to da su Kauboji do sada propustili tek jedne Olimpijske igre od samostalnosti. Bilo je to 2000. godine). No, u tome nisu uspjeli.

Ključna utakmica protiv Portugala nije dobro krenula za Hrvatsku. Već na poluvremenu bilo je 12:9 za protivnike. Nakon 20 minuta igre u nastavku, naši su smanjili na 20:19, a onda je krenula dramatična završnica. U 54. minuti bilo je 21:21. Hrvatska se vratila u igru nakon što je u jednom dijelu utakmice gubila s čak šest pogodaka razlike.

Šokantne posljednje minute smo gledali. Na početku 59. minute na prazan gol zabio je Duvnjak za vodstvo Hrvatske rezultatom 24:23. Uslijedilo je izjednačenje Portugala, a onda Cindrić para mrežu za 25:24. Tako je i ostalo. Najbolji strijelac kod Hrvatske bio je Čupić s devet golova (protiv Francuske je zabio 10 golova). Veliko slavlje naših rukometaša.

Hrvatska je bliže Olimpijskim igrama, ali ništa nije gotovo.

Francuska i Tunis svoj susret igraju od 21 sat, a u nedjelju su na rasporedu utakmice između Hrvatske i Tunisa (18.30 sati) te Portugal i Francuska (21 sat).

Dakle, ako u nedjelju Francuska ne izgubi od Portugala, a mi dobijemo Tunis, Hrvatska ide na Olimpijske igre. Doduše, Francuzima ta utakmica ništa neće značiti ako večeras dobiju Tunis, to bi značilo da su osigurali plasman na Igre. Ali, naš izbornik Hrvoje Horvat nakon dvoboja s Portugalom izjavio je kako ne sumnja u pošten i maksimalan pristup Francuza.