Subota, 4. svibnja 2024.

PRVA HNL Istra se diže na ljestvici, Lokomotiva prikovana za dno, remi Gorice i Hajduka

U nedjelju još u 25. kolu Prve HNL igraju Varaždin i Dinamo te Šibenik i Osijek

Nakon što su u petak Rijeka i Slaven Belupo u vrlo zanimljivoj utakmici na Rujevici odigrali 1:1 na otvaranju 25. kola Prve HNL, u subotu su odigrane dvije utakmice.

Najprije je Istra 1961 slavila minimalnim rezultatom protiv zagrebačke Lokomotive u Kranjčevićevoj. Strijelac jedinog pogotka na utakmici bio je Navarro u 38. minuti. Istra 1961 je do pobjedničkog pogotka stigla nakon što je vratar Lučić dugim ispucavanjem pronašao Gržana na lijevom krilu, ovaj je pretrčao sve svoje čuvare i po ulasku u kazneni prostor odlično proigrao Navarra koji je preciznim udarcem s 10-ak metara zatresao domaću mrežu.

Početkom nastavka domaći su vjerovali kako su poravnali preko mladog Roka Šimića koji je lijepo reagirao nakon povratne lopte Aliua. No, pregledom snimke utvrđeno je kako je Aliu prije dodavanja za Šimića bio u milimetarskom zaleđu pa je rezultat ostao nepromijenjen.

Sastav iz Pule tako je i u drugom uzastopnom susretu protiv izravnog konkurenta za ostanak u prvoligaškom društvu ostvario pobjedu. Podsjetimo, prije tri dana u Puli je bilo 3:1 za Istru 1961.

Istra 1961 se ovom pobjedom popela na osmo mjesto HNL ljestvice s 23 boda, koliko ima i sedmi Slaven Belupo koji je odigrao dva susreta manje, dok deveti Varaždin ima 22 boda uz jedan susret manje. Lokomotiva je sada usamljena na dnu s 20 bodova.

Na ljestvici vodi Dinamo s 54 boda, dva manje uz utakmicu više ima drugi Osijek.

Na trećem mjestu je Gorica koja je u drugoj subotnjoj utakmici odigrala 1:1 protiv četvrtoplasiranog Hajduka. Gorica sada ima 48 bodova iz 25 susreta, a Hajduk je na 33 boda iz 23 utakmice, kao i petoplasirana Rijeka koja ima utakmicu više od Splićana.

Na šestom mjestu je Šibenik koji ima 26 bodova iz 24 odigrana susreta.

U Velikoj Gorici poveo je domaćin već u šestoj minuti. Dieye je ubacio oštru prizemnu loptu loptu na pet metara, a tamo je katastrofalno reagirao Mujakić i poslao loptu u vlastitu mrežu.

Na samom kraju prvog poluvremena vidjeli smo izjednačenje. Livaja je ubacio s desne strane, Kačaniklić je bio prekratak, ali na drugoj strani ukazao se Atanasov i zabio za pogodak Hajduka.

Iako je u drugom dijelu bilo prilika na obje strane, rezultat se više nije mijenjao.

U nedjelju još u 25. kolu Prve HNL igraju Varaždin i Dinamo te Šibenik i Osijek.

REZULTATI 25. KOLA:

Rijeka – Slaven Belupo 1:1, Lokomotiva – Istra 1961 0:1, Gorica – Hajduk 1:1, Varaždin – Dinamo (nedjelja, 15.00), Šibenik – Osijek (nedjelja, 17.05); Slaven Belupo – Rijeka (16. kolo, srijeda, 17.00).