Učenici koprivničke OŠ Braća Radić okitili se zlatom i broncom na državnom natjecanju u krosu

Koprivnička OŠ Braća Radić poznata je među školama u Hrvatskoj po sportskim uspjesima, a ovakav uspjeh dokazuje da je s razlogom jedna od 'najsportskijih' osnovnih škola u državi

Proteklog je tjedna u organizaciji Hrvatskog školskog sportskog saveza u Poreču održano državno natjecanje u krosu.

Učenici 5. i 6. razreda pravo nastupa ostvarili su osvojenim prvim mjestom na županijskom natjecanju, dok se starija ekipa, učenici 7. i 8. razreda, na državno natjecanje plasirala osvojenim prvim mjestom na županijskom natjecanju.

Mlađi i stariji krosaši koprivničke OŠ Braća Radić i mentorica Jasmina Markić
Mlađi i stariji krosaši koprivničke OŠ Braća Radić i mentorica Jasmina Markić // Foto: OŠ Braća Radić

Na natjecanju je nastupila 21 ekipa mlađih krosaša i 24 ekipe starijih krosaša.

Zahtjevnu stazu dugu 1000m otrčali su mlađi krosaši Petar Slavinić, Lovro Pavičić, David Šuster i Vilim Štubelj.

Neopisiva sreća zavladala je kad su stigli rezultati te su shvatili da su osvojili prvo mjesto i postali državi prvaci u krosu. Petar Slavinić uvjerljivo je prvi ušao u cilj.

Motivirani uspjehom mlađih, stariji krosaši ‘zagrizli’ su stazu dugu 1200m. Dorijan Matijaško, Dani Canjuga, Antonio Cimerman i Luka Novak ‘ostavili su dušu na terenu’ te osvojili treće mjesto i brončanu medalju.