Petak, 3. svibnja 2024.

Utrka Dinama i Osijeka se nastavlja, Varaždin preokretom do pobjede, Rijeka se izvukla protiv Šibenika

Iza nas je i 19. kolo u Prvoj HNL nakon kojeg su na vrhu i dalje bodovno izjednačeni Dinamo i Osijek.

Kolo su u utorak otvorili Osijek i Slaven Belupo, a momčad Nenada Bjelice pobijedila je uvjerljivo s 3:0. Duboko u sudačkoj nadoknadi prvog dijela Bočkaj je ubacio za novopridošlog Brleka, bivšeg Farmaceuta, koji šalje loptu u mrežu za vodstvo Osijeka.

Žaper je povisio rezultat u 52. minuti, nakon što je vratar Filipović obranio slobodan udarac Bočkaju, a konačnih 3:0 u 55. minuti postavio je Bohar na asistenciju Ercega.

Dinamo je u Maksimiru slavio protiv Lokomotive s 2:0. Već u devetoj minuti Majer asistira Gavranoviću, koji pogađa prizemnim udarcem s ruba kaznenog prostora, a Atiemwen sredinom nastavka posprema odbijenu loptu u praznu mrežu za konačni rezultat.

U srijedu su odigrane i preostale tri utakmice.

Nogometaši Varaždina preokretom su došli do vrijedne 2:1 pobjede protiv Gorice.

Gosti su poveli u 21. minuti pogotkom Lovrića. Bio je to njegov 13. ovosezonski pogodak kojim se opet probio na čelo ljestvice strijelaca Prve HNL.

Varaždin je izjednačio u 76. minuti preko Obregona. Japanac Urata je ubacio iz slobodnog udarca, a Obregon je u petercu spretno podmetnuo nogu i svladao vratara Gorice Banića. Za pobjedu domaćih pogodio je Gabrijel Boban koji je tek stigao u klub.

Nogometaši Rijeke i Šibenika odigrali su 2:2, iako su gosti imali lijepo vodstvo.

Šibenčani su bili nadomak trećeg uzastopnog uspjeha, i to na gostovanjima. Poveli su s 2:0 golovima Sahitija (27′) i Jurića (32′), za Rijeku je smanjio Pavičić (34′), da bi na konačnih 2:2 poravnao Andrijašević (90’+11) iz kaznenog udarca.

U posljednjoj utakmici 19. kola Prve HNL Hajduk je na Poljudu pobijedio pulsku Istru minimalnim rezultatom.

Todorović je u 16. minuti izbacio protivničkog igrača i ubacio oštro u sredinu, a na loptu je naišao Umut i zabio. Isti igrač u 26. minuti promašio je jedanaesterac, pogodio je stativu.

REZULTATI 19. KOLA PRVE HNL:

Osijek – Slaven Belupo 3:0, Dinamo – Lokomotiva 2:0, Varaždin – Gorica 2:1, Rijeka – Šibenik 2:2, Hajduk – Istra 1:0.