Subota, 27. srpnja 2024.

Virovski Podravac protiv Maksimira upisao prvu pobjedu u kvalifikacijama za Prvu košarkašku ligu

Obje ekipe su prikazale vrlo dopadljivu košarku, a Virovci su jako željeli svoju prvu pobjedu pa se čini da je to i presudilo pobjednika

U utakmici bez rezultatske važnosti, u 9. kolu Lige za popunu Prve lige, Podravac je u Virju pobijedio Maksimir rezultatom 94:86. Obje ekipe su prikazale vrlo dopadljivu košarku, a Virovci su jako željeli svoju prvu pobjedu pa se čini da je to i presudilo pobjednika.

Cijela utakmica je bila vrlo izjednačena, Virovci su bili češće u vodstvu, ali nikada ne više od osam koševa, dok su i gosti u nekoliko navrata poveli, najviše s četiri koša prednosti.

Prva četvrtina završila je 22:22, da bi na poluvrijeme domaći otišli s prednošću, bilo je 54:46. U trećoj četvrtini gosti su uspjeli povesti, ali je četvrtina završila vodstvom Podravca sa 71:68. U zadnjoj četvrtini vodila se velika borba, da bi domaći prelomili utakmicu tek u zadnje tri minute.

Kada je minutu prije kraja iz igre izašao kapetan Nikola Šestak, klupski rekorder po broju nastupa (469), kojemu je ovo možda zadnja službena utakmica u bijelo-crvenom dresu, pljesak prisutnih gledatelja nije se dugo stišavao. Na kraju utakmice gledatelji su dugotrajnim pljeskom nagradili sve aktere ove lijepe košarkaške priredbe.

Virovce je do pobjede predvodio Stefan Zadravec (31, 2×3, 8s, 13a). Odlični su bili Martin Vedriš (21, 2×3, 12s, 3a), Nikola Šestak (18, 7s, 4a) i Antonio Šoš (14, 2s, 2a), a značajno su pobjedi doprinijeli Tomislav Benotić (7, 1×3, 3s, 4a) i Nikola Laić (3, 1×3, 5s, 4a). Još su nastupili Andrija Hrženjak, Leon Cestar, Mihael i Patrik Topolčić.

Kod gostiju iz Zagreba nerješiva enigma za obranu domaćih bio je Borna Dramalija s 35 (7×3) koševa, Luka Mohač i Jakov Križan (2×3, 12s) su postigli po 14, Mislav Cikojević 10, Franjo Lapić 6, Petar Marković 5, a Tibor Kovačić 2 koša.

Do kraja ovog uzbudljivog i napornog natjecanja još je samo jedno kolo. Opus Puntamika je unatoč porazu u ovom kolu od Pule (71:93) osigurala prvo mjesto, dok će se u zadnjem kolu riješiti dilema tko će se uz Zadrane plasirati u Prvu košarkašku ligu – Đakovo ili Pula.

Podravac već u srijedu gostuje u Puli. Utakmica se igra od 19 sati.

Sve rezultate i raspored preostalih utakmica možete pogledati OVDJE.