Subota, 20. travnja 2024.

[FOTO] Koprivnica rutinirano do polufinala Županijskog kupa, napeto u Imbriovcu i Drnju

Uzvratna utakmica četvrtfinala Županijskog kupa između Bratstva i Radnika Križevci odgođena je dogovorom klubova

U srijedu smo saznali prva tri polufinalista koprivničko-križevačkog Županijskog nogometnog kupa.

To su momčadi Borca iz Imbriovca, Tomislava iz Drnja i Koprivnice.

Najuvjerljivije je četvrtfinale odradila trećeligaška Koprivnica. Nakon 2:1 pobjede nakon preokreta u Novigradu Podravskom, u uzvratnom susretu Tucakovićeva družina je s čak 9:0 na umjetnom travnjaku koprivničkog stadiona dobila županijskog prvoligaša Dravu. Po tri pogotka za Koprivnicu postigli su Joseph Essomba Essomba i Bruno Kunštek, dva je gola zabio Marko Radotović, a jedan Nino Brcković.

Četvrtoligaš Borac iz Imbriovca s prvog susreta donio je 3:0 prednost, no onda je u Imbriovcu umalo sve upropastio protiv mlade i poletne momčadi đurđevačkog Graničara. Umalo, jer su gosti pobijedili s 2:0, ali to im nije bilo dovoljno. Iako je u nastavku utakmice isključen Pejo Kuprešak, u 64. minuti, Picoki nisu uspjeli postići još jedan pogodak. Za Graničar su strijelci bili Viktor Škurdija u 54. i David Vindić u 63. minuti.

Iznimno zanimljivo bilo je i u Drnju. Domaći županijski prvoligaš s četvrtoligašem Ferdinandovcom odigrao je 1:1, što je Žuljićevoj momčadi bilo dovoljno za prolazak dalje. Podsjetimo, u Ferdinandovcu su Drnjančani pobijedili s 3:2. U uzvratnoj utakmici za Ferdinandovac je zabio Luka Bošnjak u 21. minuti, a za Tomislav Patrik Širić u 88. minuti.

Uzvratna utakmica četvrtfinala Županijskog kupa između kunovečkog Bratstva i Radnika Križevci odgođena je dogovorom klubova.

Novi termin je srijeda, 26. travnja, u 17 sati, a susret bi se trebao odigrati na igralištu ‘Old Trafford’ u Kunovcu. Bratstvo ima prednost iz Križevaca rezultatom 2:1.

Utakmice polufinala Županijskog kupa igraju se 3. i 17. svibnja, a izvlačenje parova održat će se petak, 21. travnja, u tajništvu Nogometnog saveza Koprivničko-križevačke županije.

NK KOPRIVNICA – NK DRAVA NP, Foto: NK Koprivnica