Srijeda, 1. svibnja 2024.

FOTO Miklinovec i Starigrad podijelili bodove, Kalinovčani zaustavili Đurđevčane

Prva koprivničko-križevačka županijska nogometna liga nastavljena je ovog vikenda utakmicama 10. kola.

U subotu su na rasporedu bile dvije utakmice. Koprivnički derbi igrao se u Miklinovcu gdje je gostovao Starigrad. Iznimno uzbudljiva utakmica završila je rezultatom 2:2.

Poveli su gosti s 11 metara u 25. minuti, a strijelac je bio Ivan Slobođanec. S tim se rezultatom otišlo i na odmor. U nastavku je najprije u 53. minuti izjednačio Dino Dević, no gosti ponovno vode u 65. minuti kada je najstrožu kaznu iskoristio Ivan Slobođanec.

Konačni rezultat postavio je sjajnim udarcem iz slobodnjaka s nekih 20-ak metara Marko Golubić u 80. minuti.

Vodeći Graničar gostovao je u susjednom Kalinovcu i ispustio prve ovosezonske prvenstvene bodove. Kao i u Miklinovcu, utakmica je završila rezultatom 2:2, ali su ovdje gosti mogli biti zadovoljniji s obzirom na ne baš uvjerljivo izdanje. Za goste je dva gola zabio Nikola Suvajac, u 29. i 89. minuti, a za domaćina Nino Šehić u 61. i Zlatko Topolčić u 69. minuti.

Zanimljive su utakmice na rasporedu i u nedjelju. Močile gostuju kod Tomislava u Drnju, derbi začelja u Hlebinama će odigrati Lipa i Panonija iz Peteranca, a trećeplasirani Prugovac dočekuje četvrtoplasirani Osvit iz Đelekovca.

U Koprivničkom Ivancu igraju Sloga i Rudar iz Glogovca, dok će se u Novigradu Podravskom susresti Drava i Tomislav Radnik iz Svetog Ivana Žabna.