Subota, 20. travnja 2024.

[FOTO] PRVA ŽNL Veliko slavlje igrača i navijača Graničara iz Đurđevcu nakon pobjede u Đelekovcu

Ostale utakmice 16. kola Prve ŽNL na rasporedu su u nedjelju poslijepodne

Nogometaši Graničara iz Đurđevca upisali su i šestu pobjedu u nizu, treću proljetnom dijelu Prve ŽNL koprivničko-križevačke. U nedjeljnoj matineji Picoki su na teškom gostovanju kod Osvita u Đelekovcu, predivnom ambijentu pred 300-tinjak gledatelja, slavili rezultatom 2:1.

Prvo poluvrijeme završilo je bez pogodaka, ali smo gledali sadržajnu igru u kojoj su Đelekovčani bili nešto bolji. U nastavku susreta gosti su zagospodarili terenom, iako je poveo Osvit pogotkom Karla Kovačića u 47. minuti.

Nogometaši Graničara iz Đurđevca uvijek imaju veliku podršku svojih navijača
Nogometaši Graničara iz Đurđevca uvijek imaju veliku podršku svojih navijača // Foto: Fan klub Picoki Facebook

Mlada i poletna momčad Zvonka Lipovca tada je stavila u brzinu više i preokrenula rezultat. Pogotke su za Đurđevčane postigli Dos Anjos Dias Lucas Henrique u 58. minuti i posebno efektno kapetan Davor Kožar u 82. minuti za veliko slavlje njihovih brojnih i vjernih navijača u Đelekovcu.

Osvit Đelekovec – Graničar Đurđevac, foto:Robert Rodman

Podsjetimo, u subotu su odigrane dvije utakmice 16. kola Prve ŽNL, a u obje su slavile, i to više nego uvjerljivo, domaće momčadi. Starigrad je s čak 8:1 pobijedio Panoniju iz Peteranca, a Kalinovac je dobio Tomislav Radnik iz Svetog Ivana Žabna sa 6:1.

Ostale utakmice 16. kola Prve ŽNL na rasporedu su u nedjelju poslijepodne.