Utorak, 19. ožujka 2024.

FOTO Rukometašice Podravke Vegete u šokantnoj utakmici poražene u Dortmundu

Nakon domaćeg poraza od rumunjske Ramnicu Valcee (27:25), ove nedjelje Podravka Vegeta u 12. kolu DELO Lige prvakinja gostovala je kod Borussije Dortmund i izgubila 32:31.

Uzvratna je to bila utakmica s njemačkim protivnicama koje su u 3. kolu u Koprivnici slavile također s jednim pogotkom razlike – 26:25. Znalo se da će to biti jako težak ispit za ekipu Zlatka Saračevića, tim više jer ne mogu računati na teško ozlijeđenu Selenu Milošević.

Prvo poluvrijeme pripalo je Borussiji rezultatom 13:12. Dojam je da je Podravka Vegeta morala imati puno bolji rezultat na poluvremenu jer je u 21. minuti vodila s 10:7, a Saračevićevoj ekipi dvojbeno je poništen pogodak Lamprini Tsakalou, dok sedmerce nisu iskoristile Dejana Milosavljević i L. Tsakalou.

Yuliya Dumanska, sjajna vratarka Podravke Vegete
Yuliya Dumanska, sjajna vratarka Podravke Vegete // Foto: Ivan Brkić / RK Podravka Vegeta

U prvom dijelu utakmice fenomenalna je na golu Podravke Vegete bila Yuliya Dumanska s čak 12 obrana od čega je jedna bila jedna sa sedam metara. Do kraja utakmice skupila je još šest obrana. S 18 obrana i 40 posto učinkovitosti rumunjska vratarka bila je prvo ime susreta.

Četiri pogotka zabila je u koprivničkim redovima u prvom dijelu susreta D. Milosavljević, tri je dodala Lea Franušić, po dva su gola postigle Aneja Beganović i Korina Karlovčan, a jedan Dijana Mugoša.

Dejana Milosavljević u akciji
Dejana Milosavljević u akciji // Foto: Ivan Brkić / RK Podravka Vegeta

Kod njemačke ekipe s nizozemskim štihom najefikasnije bile su Inger Smits s pet golova i Merel Freriks s tri gola.

U nastavak susreta domaćin je krenuo pogocima Laure Van der Heijden i Johanne Marie Stockschlader, a u 41. minuti semafor je pokazivao 21:19 za Borussiju.

Korina Karlovčan ubrzo je svojim trećim golom smanjila na minus jedan, Y. Dumanska nastavila je sa sjajnim obranama, a onda je u 44. minuti crveni karton zbog trećeg isključenja dobila Alina Grijseels. L. Tsakalou je iskoristila sedmerac za novo izjednačenje – 21:21, a u 45. minuti Nikolina Zadravec zabija za vodstvo Podravke Vegete 23:22.

L. Tsakalou zabija ponovno sa sedam metara za vodstvo koprivničke ekipe rezultatom 24:23, ali Borussia se nije dala. Igralo se gol za gol. Nešto prije crveni karton kod Podravke Vegete je dobila Ana Buljan zbog trećeg isključenja.

U 50. minuti vodi Borussia s 26:25. Sa sedam metara precizna je bila Tina Abdulla. L. Franušić na ulasku u finiš utakmice ponovno izjednačava, a nastavilo se igrati gol za gol.

Trener Zlatko Saračević u 55. minuti pozvao je time-out kako bi dao upute svojim igračicama, a naglasio je da treba blokirati I. Smits.

Trener Podravke Vegete Zlatko Saračević
Trener Podravke Vegete Zlatko Saračević // Foto: Ivan Brkić / RK Podravka Vegeta

Dvije minute kasnije Nikolina Zdravec zabija svoj četvrti gol za 30:30. Kakva utakmica.

I. Smits ponovno vraća Borussiju u vodstvo u 58. minuti, L. Tsakalou ispada lopta i domaćin je imao priliku za dva razlike, no sa sedam metara T. Abdulla nije zabila jer je sjajno obranila Magdalena Ećimović. Bila je to njezina treća obrana.

Trener Kokica je ponovno zvao minutu odmora 50-ak sekundi prije kraja utakmice, a 35 sekundi prije kraja za 31:31 zabija Nikolina Zadravec. Nažalost, Laura Van der Heijden ubrzo zabija za 32:31 i veliko slavlje domaće ekipe.

Kod Podravke Vegete najefikasnije u ovoj utakmici bile su Lamprini Tsakalou sa sedam golova, Lea Franušić sa šest te Dejana Milosavljević i Niklina Zadravec s pet golova.

U redovima Borussije Dortmund po osam golova zabile su Inger Smits i Laura Van der Heijden. Yara Ten Holte imala je osam obrana, a Rinka Duijndam tri.

Rukometašice koprivničke Podravke Vegete
Rukometašice koprivničke Podravke Vegete // Foto: Ivan Brkić / RK Podravka Vegeta

Podravka Vegeta nakon devet odigranih utakmica ove sezone u Ligi prvakinja na posljednjem je mjestu s dva boda, dok je Borussia Dortmund na sedmom mjestu s dva boda više i utakmicom više.

Drugi krug za Kokice sada izgleda gotovo kao nemoguća misija, a već sljedeći vikend očekuje ih odigravanje čak dviju utakmica u Moskvi protiv CSKA.

Fotogaleriju s utakmice između Borussije Dortmund i Podravke Vegete možete pogledati OVDJE.