Utorak, 23. travnja 2024.

Kristijan Bistrović u odličnoj je formi, asistencijom sudjelovao u novoj pobjedi svog kluba

Bivši nogometaš Slavena Belupa, 23-godišnji Jembrovčan Kristijan Bistrović, nastavlja s jako dobrim igrama u Turskoj. U subotu je sjajan u pobjedi svog Fatih Karagümrüka u gostima protiv Basaksehira u 27. kolu turske Superlige.

Bistrović je upisao asistenciju za izjednačujući gol Karagümrüka u 39. minuti. Strijelac je bio Borini. Inače, utakmica je završila rezultatom 2:1 za Bistrovićevu momčad.

Poveo je domaćin u 25. preko Trezegueta, a pobjedu je gostima donio Musa u 41. minuti preko Mora.

Bistrović je odigrao svih 90 minuta. Karagümrük je trenutačno devetoplasirana momčad s 39 osvojenih bodova, samo šest manje od mjesta koje vodi u Europu.

Veznjak iz Imbriovca u ovaj turski klub stigao je na posudbu iz moskovskog CSKA ove zime. Bivši mladi reprezentativac Hrvatske prošle sezone proveo je proljeće na posudbi u Kasimpasi, gdje je igrao standardno. Po povratku u Rusiju dočekala ga je ista priča, nije bio u prvom planu.

Nije bio zadovoljan takvim statusom, a ugovor ga s Moskovljanima veže do 2025. godine. Stoga je dogovorio i realizirao novu posudbu. I to se pokazalo kao dobra odluka.

Bistrović će za turski Karagümrük nastupati do ljeta, a njegov klub iduću utakmicu igra u srijedu protiv Sivasspora u četvrtfinalu turskog Kupa. Podsjetimo, u utakmici osmine finala Kupa u pobjedi svog Fatih Karagümrüka protiv Konyaspora rezultatom 5:4, nakon produžetaka, Bistrović je sudjelovao s dvije asistencije i 120 odigranih minuta.