Četvrtak, 18. travnja 2024.

Liga prvakinja: Podravka Vegeta odigrala solidno, ali francuski Brest bio je presnažan

Rukometašice Podravke Vegete u subotu su u dvorani koprivničke Gimnazije Fran Galović, nakon dvije uzastopne odgođene utakmice, odigrale novi susret Grupe B DELO EHF Lige prvakinja.

Protivnik je bio francuski Brest Bretagne Handball koji je na kraju slavio rezultatom 33:29.

Sutkinje utakmice bile su Marta Sa i Vania Sa iz Portugala. Ulogu delegatkinje obnašala je Ruskinja Tatjana Medvedev, a prijenos utakmice bio je na Arena Sport televiziji.

Prvih pet minuta obje su ekipe realizirale svoje napade, dovevši utakmicu do rezultata 5:5. Valja, pritom, istaknuti odlično otvaranje Dejane Milosavljević koja je zabila veći dio pogodaka. U istome ritmu igralo se do 13. minute kada su gošće prvi put stvorile prednost od dva pogotka, a minutu kasnije i tri, zbog čega je trener Zlatko Saračević zatražio minutu odmora.

Osim što je postavljanje Magdalene Ećimović na vrata umjesto Yulije Dumanske donijelo stabilnost ekipi, napad je realizirao prilike. Usto, proradila je Lamprini Tsakalou, postigavši predivan pogodak. Podravka time nije dopustila uvjerljivije odvajanje Francuskinja. Na odmor se otišlo s rezultatom 14:16.

Iskusni Brest, koji je trener Podravke okarakterizirao kao favorita Lige prvakinja, prvu trećinu nastavka iskusno je održavao stečenu prednost. Podravkašice su, pak – i dalje predvođene Dejanom Milosavljević, koja je bila nerješiv problem za gošće – pokušavale okrenuti utakmicu. Važan oslonac u nastavku bila je Dumanska koja je, vrativši se među vratnice, zaustavila više pokušaja Bresta. Omogućilo je to Podravkašicama smanjenje zaostatka.

Nažalost, ne i potpuni preokret. Gošće su slavile rezultatom 29:33. Fotogaleriju s utakmice možete pogledati OVDJE.

Podsjetimo, sljedeći susret ovih ekipa igra se u ponedjeljak, ponovno u koprivničkoj dvorani, i ponovno bez gledatelja.