Subota, 27. travnja 2024.

Oslabljena Podravka doživjela novi poraz u Ligi prvakinja

Ozljedama oslabljenu Podravkinu ekipu u nedjelju je u Bukureštu u 12. kolu Lige prvakinja čekao još jedan težak ispit, a uoči utakmice stigli su novi problemi.

Naime, vratarka Yuliya Dumanska i vanjska igračica Tina Barišić pozitivne su na koronavirus zbog čega su izolirane od ostatka ekipe.

Domaći Bukurešt na kraju je slavio s 29:21, poluvrijeme 19:10.

“Veseli činjenica da je Antonia Tucaković svojim sjajnim obranama davala vjetar u leđa ekipi koja je u drugom poluvremenu jako dobro parirala Rumunjkama i da smo danas bez obzira na to što smo bili oslabljeni igrali kao ekipa od prve do posljednje minute. Rezultat prvog poluvremena je bio 19:10 za Bukurešt, dok je drugo poluvrijeme završilo 11:10 za naše cure čime su pokazale da njihov timski duh ne nestaje, iako su nekoliko sati prije ovog europskog ogleda pripremale novu taktiku sa svojim trenerima”, istaknuli su u izvještaju s utakmice iz RK Podravke Vegete.

Dijana Mugoša sa sedam golova bila je najefikasnija u redovima Podravke Vegete, a Dejana Milosavljević dodala ih je šest. Iryna Stelmakh zabila je četiri gola.

Kod Bukurešta su se Emilie Hegh Arntzen i Elizabeth Omoregie u pet navrata upisale u strijelce.

Bio je ovo 11. poraz rukometašica Podravke Vegete ove sezone u Ligi prvakinja i sa samo dva boda dijele posljednje mjesto na ljestvici u skupini s Budućnosti iz Podgorice.

Sljedeća je utakmica na rasporedu već u subotu u Koprivnici protiv Ferencvaroša. Uoči tog susreta u srijedu je na rasporedu još jedno prvenstveno gostovanje, a utakmica protiv Zrinskog iz Čakovca igrat će se u 19.30 sati.