Ponedjeljak, 29. travnja 2024.

SuperSport HNL: Dinamo bez problema do tri boda u Koprivnici

U sljedećem kolu Slaven Belupo gostuje kod Rijeke, dok Dinamo dočekuje Rudeš

U Koprivnici je u ponedjeljak odigrana posljednja utakmica 17. kola SuperSport HNL-a između Slavena Belupa i Dinama.

Gosti iz Zagreba stigli su kao veliki favoriti s imperativom pobjede zbog zaostatka za vodećim Hajdukom, dok je domaćin bio rasterećen nakon gostujućeg slavlja protiv Lokomotive u prošlom kolu.

Dinamo je poveo u 21. minuti, nakon ubačaja Kaneka s desne strane loptu je iz blizine glavom u mrežu spremio Bruno Petković.

Marco Boras // Foto: Miroslav Miletić/NK Slaven Belupo

Drugih prilika u prvom poluvremenu nije bilo, po teškim uvjetima igralo se uglavnom na središnjem dijelu travnjaka.

Svoju je dominaciju Dinamo u nastavku potvrdio u 79. minuti, kad je ubačaj Kaneka glavom u mrežu spremio Dario Špikić.

Domaće je od težeg poraza svojim obranama spasio vratar Sušak, a najbolju priliku za Slaven nije iskoristio Hoxha, kod rezultata 0:2 tukao je glavom iznad grede.

Zaslužena pobjeda Dinama koji je tako smanjio zaostatak za vodećim Hajdukom…

U sljedećem kolu Slaven Belupo gostuje kod Rijeke, dok Dinamo dočekuje Rudeš.

Matej Šakota
Matej Šakota na utakmici Slavena Belupa i Dinama // Foto: Miroslav Miletić/NK Slaven Belupo

SLAVEN BELUPO – DINAMO 0:2 (0:1)
KOPRIVNICA – Gradski stadion ‘Ivan Kušek – Apaš’. Gledatelja 2057. Sudac: Dario Bel (Osijek).
SLAVEN BELUPO: Sušak – Bosec, Boras, Božić, Martinaga (od 88. Pllana) – Mioč, Agbekpornu (od 88. Krušelj), Liber (od 80. Cascini) – Šakota (od 73. Nongoh), Štrkalj (od 73. Kamberi), Hoxha.
TRENER: Roy Ferenčina.
DINAMO: Nevistić – Moharrami, Theophile (od 54. Šutalo), Perić, Perković – Mišić (od 83. Ljubičić), Sučić – Kaneko (od 83. Marin), Halilović (od 61. Ademi), Vidović (od 61. Špikić) – Petković.
TRENER: Sergej Jakirović.
STRIJELCI: 0:1 Petković (21), 0:2 Špikić (79).

Standings provided by Sofascore

REZULTATI 17. KOLA: Istra 1961 – Varaždin 2:0, Osijek – Rijeka 0:0, Hajduk – Gorica 3:0, Rudeš – Lokomotiva 0:0, Slaven Belupo – Dinamo 0:2.

PAROVI 18. KOLA: Lokomotiva – Hajduk (petak, 17.30), Gorica – Istra 1961 (subota, 14.50), Dinamo – Rudeš (subota, 17.00), Varaždin – Osijek (nedjelja, 15.00), Rijeka – Slaven Belupo (nedjelja, 17.10).