Treća HNL Sjever: Križevčani preuzeli vrh ljestvice, Tehničar uzeo bod u derbiju, pobjeda Podravine, novi porazi Đurđevčana i Virovaca

Križevčani su preuzeli vrh ljestvice zahvaljujući remiju dosad vodeće Mladosti koja je u Ždralovima odigrala 0:0 s trećeplasiranim Tehničarem iz Cvetkovca

Iznimno zanimljivo bilo je u devetom kolu Treće HNL Sjever nakon kojeg je vodstvo na ljestvici preuzeo Radnik Križevci.

Purgeri su pobijedili minimalnim rezultatom Papuka u Orahovici, a strijelac za sva tri boda bio je Mihael Mladen s 11 metara u 36. minuti.

Križevčani su preuzeli vrh ljestvice zahvaljujući remiju dosad vodeće Mladosti koja je u Ždralovima odigrala 0:0 s trećeplasiranim Tehničarem iz Cvetkovca. Podsjetimo, ta se utakmica trebala igrati na cvetkovečkom Starom bregu, ali je zbog vodom natopljenog terena zamijenjeno domaćinstvo. Momčad Romana Sovića i dalje je jedina u ligi koja još ne zna za poraz.

Podravac je u Virju upisao i deveti prvenstveni poraz, unatoč novom treneru Luki Koziću. Virovitica je slavila s 2:0, iako je Podravac igrao jako dobro, posebno u prvom poluvremenu. Domaćoj momčadi nedostajalo je nekoliko važnih igrača pa su priliku za igru dobila petorica juniora i dvojica kadeta. Za Viroviticu su strijelci bili Nikola Suvajac u 51. minuti i Josip Ivačić u 60. minuti.

Podravina je s 2:1 na domaćem terenu u Ludbregu pobijedila đurđevački Graničar uz dva pogotka Svena Goluba u 53. i 76. minuti. Za momčad Darija Brglesa strijelac je bio Igor Sabol u 67. minuti.

Bjelovar je minimalnim rezultatom s 11 metara (Tomislav Pleić u 41. minuti) dobio varaždinski Varteks, dok je Rudar iz Murskog Središća s 2:1 slavio kod ponovno ne baš uvjerljivog Poleta u Svetom Martinu na Muri. Gosti su poveli u 72. minuti preko Filipa Škvorca, izjednačio je Marko Šarić u 83. minuti, a veliko slavlje Rudaru u međimurskom derbiju donio je Roberto Skoliber u 86. minuti.

Orahovica NK Papuk – NK Radnik Križevci 0:1
Ludbreg NK Podravina – NK Graničar (Đ) 2:1
Bjelovar NK Bjelovar – NK Varteks 1:0
Sveti Martin na Muri NK Polet (SMnM) – NK Rudar 1:2
Ždralovi NK Mladost (Ž) – NK Tehničar 0:0
Virje NK Podravac – ŽNK Virovitica 0:2

U idućem, 10. kolu Treće HNL Sjever, koje je na rasporedu u subotu, 24. listopada, s početkom u 15 sati, Radnik Križevci dočekuju Viroviticu, cvetkovečki Tehničar ide u goste kod Rudara u Mursko Središće, Graničar je u Đurđevcu domaćin Bjelovaru, derbi igraju varaždinski Varteks i Polet Sveti Martin na Muri, Podravac iz Virja ide na teško gostovanje kod Mladosti u Ždralove, a Podravina iz Ludbrega kod Papuka u Orahovicu.