Utorak, 16. travnja 2024.

Hajduk teško poražen u Puli, Dinamo ostao na +7 i utakmicu manje

Na ljestvici sada Dinamo ima sedam bodova prednosti i utakmicu manje od Hajduka. Osijek je čvrsto na trećoj poziciji...

Nakon što je u petak Varaždin u susjedskom derbiju minimalno slavio protiv koprivničkog Slavena Belupa, u subotu su odigrane još dvije utakmice 19. kola SuperSport Hrvatske nogometne lige. Šibenik je dočekao Rijeku, dok je Dinamo u Maksimiru bio domaćin Lokomotivi.

Rijeka je na Šubićevcu ostvarila pobjedu rezultatom 2:1, dok je Dinamo istim rezultatom svladao gradskog rivala Lokomotivu.

Kolo su u nedjelju zatvorili nogometaši Osijeka i Gorice, odnosno Istre i Hajduka.

Osječani su s 2:0 (Ramon Mierez u 15. i Josip Špoljarić u 63. minuti) pobijedili fenjeraša iz Velike Gorice, a Splićani su se loše provelu u Puli. Domaća Istra slavila je s uvjerljivih 3:0.

Za Istru je dva pogotka postigao bivše Hajdučko srce Ante Erceg u 29. i 65. minuti, a treći pogodak je djelo Einara Galilea u 53. minuti. Dodajmo i da su, nakon VAR pregleda zbog zaleđa, u finišu prvog dijela Hajduku poništni golovi Darija Melnjaka i Tonija Borevkovića, oba puta nakon Krovinovićeva ubačaja iz slobodnjaka. O odlukama VAR-a će se sigurno još pričati.

Na ljestvici sada Dinamo ima sedam bodova prednosti i utakmicu manje od Hajduka. Osijek je čvrsto na trećoj poziciji…

REZULTATI 19. KOLA: Varaždin – Slaven Belupo 1:0, Šibenik – Rijeka 1:2, Dinamo – Lokomotiva 2:1, Osijek – Gorica 2:0, Istra 1961 – Hajduk 3:0.