Prva HNL Dinamo i Gorica usamljeni na vrhu, važna pobjeda Varaždina, Slaven Belupo, Šibenik i Istra još bez pobjede

Kompletirano je četvrto kolo u Prvoj HNL. Još u petak Slaven Belupo i Šibenik odigrali su bez golova, a u subotu je Osijek s novim trenerom Nenadom Bjelicom s 3:0 dobio Rijeku, a Dinamo Hajduk u Splitu s 2:1.

Važnu pobjedu upisao je u nedjelju Varaždin na gostovanju u Puli. Jedan, ali tri boda vrijedan gol za momčad Samira Toplaka zabio je u 37. minuti Matej Senić.

U posljednjoj utakmici Gorica je s 2:1 slavila na gostovanju kod Lokomotive i tako uz Dinamo ostala jedina momčad u ligi sa stopostotnim učinkom.