Srijeda, 24. travnja 2024.

Rukometašice Podravke Vegete u Koprivnici poražene od rumunjske Ramnicu Valcee

Rukometašice Podravke Vegete u 11. kolu DELO Lige prvakinja u Koprivnici su u nedjelju ugostile rumunjsku Ramnicu Valceu od koje su poražene rezultatom 27:25 (15:13).

U ovu utakmicu ekipa Zlatka Saračevića ušla je s jednom pobjedom u sedam odigranih utakmica, dok je Valcea bila bez bodova u šest utakmica. Podravka je jednostavno morala pobijediti ako i dalje želi imati sve u svojim rukama za prolazak u doigravanje za četvrtfinale Lige prvakinja. No, koprivnička ekipa nije bila na dovoljno dobroj visini i u tome nije uspjela.

Na otvaranju utakmice lijevo Podravkino krilo Korina Karlovčan imala je dvije sjajne prilike za postizanje gola, ali vratarka rumunjske ekipe Marta Batinović ex Žderić, prvakinja Europe s podgoričkom Budućnosti 2015. godine, upisala je dvije lijepe obrane. I za očekivati je bilo da će Marta biti raspoložena jer je u Koprivnici, gdje je branila od 2006. do 2013. godine, kao doma.

Valcea je povela, ali ubrzo izjednačuje hrvatska reprezentativka Dejana Milosavljević, brončana s Europskog prvenstva i najbolji strijelac Podravke ove sezone u Ligi prvakinja. Bio je to njezin 48. pogodak.

Malo pomalo, Rumunjke su bile sve opasnije, a Podravkašice nisu bile dovoljno konkretne u napadu. U 18. minuti semafor je pokazivao 8:5 za gošće, a trener koprivničke ekipe Zlatko Saračević pozvao je minutu odmora. Ne odmah, jer je Valcea otišla i na plus četiri, ali nešto kasnije pokazalo se da im je dobro došlo malo se pribrati i dogovoriti kako dalje.

Trener Podravke vegete Zlatko Saračević
Trener Podravke vegete Zlatko Saračević // Foto: Ivan Brkić / RK Podravka Vegeta

Šest minuta kasnije Valcea je vodila rezultatom 12:10. Previše je izgubljenih lopti bilo kod Podravke, dosta i isključenja. Saračevićevu ekipu u igri je prvenstveno držala Dejana Milosavljević koja je u prvom poluvremenu postigla pet pogodaka. Ana Turk i Aneja Beganović dodale su po dva gola.

Lea Franušić postigla je svoj prvi pogodak na utakmici za samo minus jedan Kokica u 28. minuti, ali Valcea je na poluvrijeme ipak otišla s vodstvom 15:13. Kod gošći je najefikasnija bila Ewgenija Minevskaja, Bjeloruskinja s njemačkom putovnicom, koja se u pet navrata upisala u strijelce. Srpkinja Jelena Trifunović i Norvežanka Maren Nyland Aardahl postigle su po tri pogotka u prvom dijelu utakmice.

Očekivalo se da će Kokice proraditi u nastavku susreta, ali nakon 11 minuta igre gošće su još i povećale vodstvo na 21:18. Korina Karlovčan odmah smanjuje na minus dva, a u 47. minuti Ana Turk postiže svoj četvrti pogodak na utakmici za minus jedan (21:22). Vratarka Yuliya Dumanska devetom je svojom obranom omogućila u 49. minuti da Podravka i izjednači, no to se nije dogodilo. Ponovno Rumunjke odlaze na dva gola prednosti, a ubrzo i na tri. U 25. minuti bilo je 25:21 za Valceu. Nevjerojatno koliko su grešaka i loših šuteva tada spojile koprivničke rukometašice.

Tračak nade pojavio se na početku 27. minute kada je sa sedam metara Selena Milošević postigla gol za 23:25, a Yuliya Dumanska je skinula zicer, no Lamprini Tsakalou radi prekršaj u napadu. Bila je to gotova stvar. Nažalost, teško se u 58. minuti ozlijedila i Selena Milošević, koja se triput prije toga upisala u strijelce. Izgleda da je koljeno u pitanju, koje je stradalo u doskoku.

Detalj s utakmice između Podravke Vegete i Ramnicu Valcee
Detalj s utakmice između Podravke Vegete i Ramnicu Valcee // Foto: Ivan Brkić / RK Podravka Vegeta

Konačni rezultat bio je 27:25 za rumunjsku ekipu Ramnicu Valcea.

Najefikasnija u redovima Saračevićeve ekipe bila je Dejana Milosavljević s devet pogodaka, a kod gošći Ewgenija Minevskaja sa sedam golova. Domaća vratarka Yuliya Dumanska imala je ukupno 11 obrana, a tri gostujuće vratarke zajedno su skupile devet obrana.

Podravka ni u jednom trenutku u ovoj utakmici nije imala vodstvo. Cure su suznih očiju napustile teren. Iako su, dojam je, morale puno bolje odigrati, imale su svoje prilike za puno bolji rezultat. Dejana Milosavljević nakon utakmice rekla je da ne mogu biti ni zadovoljni suđenjem sutkinja iz Austrije.

– Dale smo sve od sebe, žao mi je što nas malo nije pomazila sreća. Promašile smo nekoliko zicera, ali u nekim ključnim trenucima, što se tiče sudaca, kao da igramo vani, a ne doma – kazala je najefikasnija Podravkina igračica.

Trener Zlatko Saračević rekao je da curama nema što zamjeriti jer su se borile maksimalno.

Ramnicu Valcea prvim je bodovima na ljestvici posljednje mjesto u skupini B DELO Lige prvakinja prepustila koprivničkoj ekipi.

Iduće nedjelje Podravka Vegeta gostuje kod Borussije Dortmund, koja ima dva boda u devet odigranih utakmica.